Karetka

i

Autor: Shutterstock Karetka

Tragiczna śmierć

Kobieta śmiertelnie zatruła się tlenkiem węgla. Tragedia na Podkarpaciu

2023-01-31 10:30

Do dramatu doszło w miejscowości Golcowa w powiecie brzozowskim na Podkarpaciu. Jak informują strażacy, 78-letnia kobieta zmarła najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Szczegóły poniżej.

Kobieta śmiertelnie zatruła się tlenkiem węgla. Tragedia w Golcowej

78-letnia kobieta zmarła najprawdopodobniej wskutek zatrucia tlenkiem węgla, wynika z informacji przekazanych przez podkarpackich strażaków. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (30 stycznia 20223) po godz. 17.00 w Golcowej w domu jednorodzinnym.

- Ze względu na brak kontaktu z 78-latką strażacy zostali wezwani do otwarcia domu jednorodzinnego. Po wejściu do domu w jednym z pomieszczeń została znaleziona nieprzytomna kobieta. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować jej życia. Strażackie mierniki wykryły w domu obecność tlenku węgla - informuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak podaje informuje bryg. Marcin Betleja, od początku sezonu grzewczego podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 94 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach. 3 osoby zmarły, a 29 z objawami zatrucia tym toksycznym gazem trafiły do szpitali.

Ratownicy Medyczni z Przemyśla wygrali batalię sądową z dyrektorem Stacji Pogotowia
Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?