KORONAWIRUS w szpitalu w Przemyślu! Kolejne OGNISKA EPIDEMII na Podkarpaciu [RAPORT]

2020-07-31 14:35 Marek Targoński
KORONAWIRUS w szpitalu w Przemyślu! Kolejne OGNISKA EPIDEMII na Podkarpaciu [RAPORT]
Autor: Google Maps

Koronawirus w szpitalu w Przemyślu! Zakażeni są pacjenci i personel placówki. Sytuacja jest poważna. Oddział jest zamknięty, nowi pacjenci nie są przyjmowani. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. To kolejne ognisko epidemii na Podkarpaciu!

Niepokojące informacje z Przemyśla. W tamtejszym szpitalu wykryto ognisko epidemii koronawirusa. Zakażenia potwierdzono zarówno u pacjentów, jak i u pracowników placówki.

Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny w Przemyślu w dniach 28-30 lipca otrzymał informację o pozytywnych wynikach dodatnich u sześciu osób (trzech pacjentów oraz trzech osób z personelu medycznego) w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Oddział został zamknięty, nie ma wypisów pacjentów oraz przyjęć nowych pacjentów do czasu uzyskania wyników badań – informuje przemyski sanepid.

W szpitalu w Przemyślu trwa dochodzenie epidemiologiczne. Służby skierowały na kwarantannę kolejne osoby z personelu placówki i ich rodziny.

Podkarpacie. Kolejne ogniska epidemii koronawirusa

Zakażenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu to nie jedyne wykryte ogniska epidemii. Jest ich znacznie więcej. Kilka dni temu SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu.

– W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono wszystkie osoby z kontaktu, które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań – informuje PSSE w Przemyślu.

Z kolei w Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono osiem zakażeń. Połowę u pracowników samorządu, a połowę u klientów urzędu. Tam kwarantanną objęto ponad 50 osób. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Rzeszów. Koronawirus w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA

Przypomnijmy też, że sanepid w Rzeszowie potwierdził zakażenie koronawirusem u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o.o., Sp. k. w Rzeszowie. Kwarantanną objęto tam ponad 70 osób.

Do 30.07.2020 r. uzyskano ogółem cztery pozytywne wyniki w tym trzy u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i jednej osoby z personelu – informuje sanepid.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE