KORONAWIRUS w szpitalu w Przemyślu! Kolejne OGNISKA EPIDEMII na Podkarpaciu [RAPORT]

2020-07-31 14:35 Marek Targoński
KORONAWIRUS w szpitalu w Przemyślu! Kolejne OGNISKA EPIDEMII na Podkarpaciu [RAPORT]
Autor: Google Maps

Koronawirus w szpitalu w Przemyślu! Zakażeni są pacjenci i personel placówki. Sytuacja jest poważna. Oddział jest zamknięty, nowi pacjenci nie są przyjmowani. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. To kolejne ognisko epidemii na Podkarpaciu!

Niepokojące informacje z Przemyśla. W tamtejszym szpitalu wykryto ognisko epidemii koronawirusa. Zakażenia potwierdzono zarówno u pacjentów, jak i u pracowników placówki.

Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny w Przemyślu w dniach 28-30 lipca otrzymał informację o pozytywnych wynikach dodatnich u sześciu osób (trzech pacjentów oraz trzech osób z personelu medycznego) w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Oddział został zamknięty, nie ma wypisów pacjentów oraz przyjęć nowych pacjentów do czasu uzyskania wyników badań – informuje przemyski sanepid.

W szpitalu w Przemyślu trwa dochodzenie epidemiologiczne. Służby skierowały na kwarantannę kolejne osoby z personelu placówki i ich rodziny.

Podkarpacie. Kolejne ogniska epidemii koronawirusa

Zakażenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu to nie jedyne wykryte ogniska epidemii. Jest ich znacznie więcej. Kilka dni temu SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu.

– W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono wszystkie osoby z kontaktu, które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań – informuje PSSE w Przemyślu.

Z kolei w Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono osiem zakażeń. Połowę u pracowników samorządu, a połowę u klientów urzędu. Tam kwarantanną objęto ponad 50 osób. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Rzeszów. Koronawirus w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA

Przypomnijmy też, że sanepid w Rzeszowie potwierdził zakażenie koronawirusem u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o.o., Sp. k. w Rzeszowie. Kwarantanną objęto tam ponad 70 osób.

Do 30.07.2020 r. uzyskano ogółem cztery pozytywne wyniki w tym trzy u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i jednej osoby z personelu – informuje sanepid.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.