Mąż i żona kradli m.in. ubrania i rowery. Złapano ich na gorącym uczynku w sklepie

2021-10-28 14:40
Pow. łańcucki. Mąż i żona kradli m.in. rowery [ZDJĘCIA]
Autor: materiały policji Pow. łańcucki. Mąż i żona kradli m.in. rowery

Podkarpackie. Para w wieku 44 i 45 lat została zatrzymana przez policjantów, tuż po występku, do którego mieli się do puścić w jednym ze sklepów. Policjanci przeszukali ich samochód i mieszkanie. Znaleźli sporo łupów!

Policjanci z Jarosławia  zostali powiadomieni, że w jednym ze sklepów w galerii na terenie miasta, przebywają osoby, które początkiem września br. prawdopodobnie ukradły z niego odzież o wartości około 800 zł. Okazało się, że pracownica sklepu rozpoznała kobietę i mężczyznę, którzy zachowywali się podobnie, jak początkiem września podczas zakupów.

- Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili, że kobieta kilkukrotnie wchodziła do przymierzalni, gdzie zdejmowali klipsy zabezpieczające, a następnie wyszła ze sklepu z ubraniami w torbie - informuje policja.

Gdy policjanci przeszukali samochód, którym podróżowała para z powiatu łańcuckiego, znaleźli różnego rodzaju odzież z metkami, okulary sportowe, przeciwsłoneczne oraz inne rzeczy. W torbie, którą kobieta miała przy sobie kobieta, policjanci znaleźli odzież, którą 44-latka ukradła w tym dniu ze sklepu oraz obcęgi, którymi najprawdopodobniej usuwała klipsy zabezpieczające.

Zobacz też: Jasło. Pijany 46-latek przyjechał na komendę policji. Miał 3 promile!

- 44-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności, policjanci przeszukali miejsce zamieszkania małżonków. Znaleźli i zabezpieczyli odzież damką, męską i dziecięcą z przyczepionymi metkami sklepowymi oraz cenami, przedmioty użytku domowego, znaczną ilość kosmetyków oraz rowery różnych marek. Wszystkie te rzeczy prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Śledczy weryfikują teraz, do kogo należą rzeczy zabezpieczone w mieszkaniu - podaje KPP Jarosław.Małżonkowie usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Czytaj też: 22-latek założył pętlę na szyję i zawisnął na barierce. Przed śmiercią uratowali go policjanci

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy. Konieczne jest wykonanie jeszcze wielu czynności oraz ustalenie, do kogo należą zabezpieczone rzeczy. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach rower, jako swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu nr tel. 47 824 13 10 lub 47 824 13 30.

Zdjęcia rowerów poniżej w galerii zdjęć:

Express Biedrzyckiej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Morawiecki wyprowadza pieniądze z Polski
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE