Pieszy zginął w wypadku w Prusieku. ATAK ZIMY na Podkarpaciu, policja apeluje o ostrożność!

2021-01-14 8:57 ap
Karetka pogotowia
Autor: ESKA INFO zdjęcie ilustracyjne

Dziś rano (czwartek, 14.01) w miejscowości Prusiek, w powiecie sanockim na Podkarpaciu doszło do strasznego w skutkach wypadku. Kierujący renaultem potrącił 76-letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Policjanci w związku z trudnymi warunkami na drogach, które spowodowane są opadami śniegu, apelują o ostrożność.

Do dramatu doszło dziś (czwartek, 14.01.2021) przed godziną 7, w miejscowości Prusiek w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika że, 56-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, jadący pojazdem marki Renault Master potrącił pieszego. W wyniku odniesionych obrażeń 76-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Wypadek w Prusieku. Droga zablokowana

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscowości Prusiek jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 10.

- Opady śniegu i minusowe temperatury powodują, że warunki na drogach są trudne. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych. - apeluje podkarpacka policja.

Zima daje w kość również tym, którzy korzystają z jej uroków.  Białe szaleństwo ogarnęło mnóstwo osób, którzy byli spragnieni zimowych sportów. Niestety, niektóre z nich nie skończyły się dobrze. Ratownicy GOPR Bieszczady byli wzywani do złamań powstałych przy zjeździe na sankach, czy skituringu.

Więcej: ZIMA daje w kość. Ratownicy GOPR Bieszczady wzywani do złamań m.in. na sankach [ZDJĘCIA]