TO 100 TYS. ZŁOTYCH!

Przemycali 30 kg bursztynu pociągiem z Ukrainy. Zatrzymano maszynistów

2024-03-01 10:18

W Przemyślu na gorącym uczynku zatrzymano dwóch ukraińskich maszynistów i Polaka, którzy pociągiem osobowym z Odessy usiłowali przemycić 30 kg nieoszlifowanego bursztynu. Oszacowano jego wartość na 100 tys. złotych. Zostali przyłapani, gdy jeden z maszynistów z Ukrainy wychylił się przez okno, by przekazać towar.

Podkarpackie. W Przemyślu zatrzymano maszynistów pociągu z Ukrainy, którzy usiłowali przemycić 30 kg bursztynu

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Przemyśla 28 lutego patrolowali dojazdy międzynarodowych pociągów z Ukrainy, gdy zauważyli wychylającego się z jednego z pociągów maszynistę.

39-letni Ukrainiec trzymał w ręce czarny pakunek, który przekazał nieznanemu mężczyźnie. Natychmiast podjęli interwencję. Funkcjonariusze czekali na maszynistów na peronie stacji kolejowej w Przemyślu. Zatrzymano dwóch 39-latków prowadzących pociąg i 54-letniego Polaka, który otrzymał nielegalną przesyłkę.

W zawiniątku odkryto 30 kg nieoszlifowanego bursztynu, którego wartość wyceniono na 100 tys. złotych!

Zuchwała kradzież cennego bursztynu

Co stanie się z maszynistami z Ukrainy i Polakiem, którzy w Przemyślu chcieli przemycić 30 kg bursztynu?

"Zgodnie z właściwością dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Podejrzanym o przemyt 3 mężczyznom grozą wysokie grzywny oraz przepadek przemycanego towaru. Skład pociągu osobowego wrócił na Ukrainę z nową załogą, zapewnioną przez tamtejsze koleje" przekazał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

QUIZ. Grzyby na wiosnę. Tylko prawdziwy miłośnik grzybów dobrze odpowie na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 10
Czy w marcu pojawiają się już grzyby?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki