"Trzeźwy poranek". Zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców

2021-08-02 13:49

Okazuje się, że kierowcy wciąż wsiadają za kierownicą po alkoholu. Dziś, tj. w poniedziałek, 2.08.2021 rano policjanci podczas akcji "Trzeźwy poranek" zatrzymali w województwie podkarpackim 26 nietrzeźwych kierowców.

W poniedziałek, 2 sierpnia policjanci przeprowadzili na drogach Podkarpacia akcję "Trzeźwy poranek". Jak wynika z danych przedstawionych przez podkarpacką policję, mundurowi skontrolowali 12 833 kierowców. Zatrzymali 26 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 9 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie. - Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. - informują policjanci.

Zobacz też: 27-latek chciał się zabić. Policjantom ukazał się straszny widok

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE