Auf Widersehen Adamowicz - skandaliczny wpis rapera z Knurowa! Został zatrzymany przez policję!

2019-01-17 9:18
Raper z Knurowa
Autor: materiały prasowe Raper z Knurowa

34-letni Kamil N., znany jako "Deder", został zatrzymany przez policjantów w sprawie swojego wpisu na Facebooku, w którym kpi ze śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Informacja o wpisie wpłynęła do katowickiej Komendy Wojewódzkiej. Bardzo szybko ustalono autora wpisu. 34-letni Kamil N. został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli sprzęt teleinformatyczny - komputer i telefon, z których podejrzewany mógł dokonać bezprawnego wpisu na portalu społecznościowym. Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach. O zatrzymaniu mężczyzny powiadomiono już prokuratora, któremu zostanie przekazany zgromadzony materiał dowodowy.

W najbliższym czasie prokuratura przeanalizuje materiał dowodowy i postawi Kamilowi N. zarzuty. Konsekwencje związane z wpisem wyciągnie również pracodawca rapera - JSW Knurów-Szczygłowice. Firma wszczęła wobec niego postępowanie dyscyplinarne w zakresie złamania obowiązującego pracowników Kodeksu Etyki - informuje tubagliwic.pl.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Pamiętajmy, że w sieci nigdy nie jesteśmy do końca anonimowi, a nasze bezprawne zachowanie pozostawia ślad i może pociągnąć za sobą reakcję organów ścigania oraz odpowiedzialność karną - przestrzega policja.

Czytaj także: Zabrze: Światełko do nieba dla Jurka Owsiaka! "Akcja, która jest wolna od polityki"

ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE