Siekierą wybił wszystkie okna w domu babci. 25-latek znęcał się nad staruszkę

i

Autor: Ozgadd/ Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Siekierą wybił wszystkie okna w domu babci. 25-latek znęcał się nad staruszkę

Dramat w Pszczynie

Ganiał za babcią z siekierą. Wybił wszystkie okna w domu staruszki

25-latek ganiał za swoją babcią z siekierą, wybił szyby w oknach jej domu. Groził też, że zabije 73-latkę. Gdy zobaczył policjantów rzucił się także w ich stronę. Dopiero w trakcie interwencji starsza pani przyznała, że mieszkający z nią wnuk, znęca się nad nią od kilku miesięcy.

Takiego obrotu sprawy nie spodziewała się 73-latka przygarniając pod swój dach wnuczka. Kobieta powiadomiła policję, że jej wnuk wybija siekierą okna w jej domu. Gdy policjanci dojechali na miejsce starsza pani stała na wjeździe do posesji.

Czytaj również: Od pięciu dni lekarze walczą o życie 3-latka z Jastrzębia. Teraz podjęli ważną decyzję

- Kobieta poinformowała, że agresywny wnuk znajduje się za domem. W pewnym momencie zza rogu budynku gospodarczego wybiegł mężczyzna, który ruszył wprost na policjantów. Agresor był okaleczony, miał wiele rozcięć, a jego odzież była porozdzierana - informuje pszczyńska policja.

Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów. Był silnie pobudzony, agresywny i wulgarny. Po zatrzymaniu mężczyzny, badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Gdy sytuacja się uspokoiła, kobieta przyznała, że mieszkający z nią wnuczek, znęca się nad nią od kilku miesięcy, groził także kobiecie śmiercią.

W poniedziałek, 1 sierpnia 25-latek usłyszał zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z babcią domu. Mieszkaniec gminy Pawłowice za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Express Biedrzyckiej: Krzysztof Śmiszek nie gryzł się w język: Rząd sprzedaje ściemę
Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany