Godów: NIE ŻYJE 15-latka potrącona przez PIJANEGO kierowcę!

2020-09-25 19:11 Maciej Brzeziński

19-letni mężczyzna w Godowie (pow. wodzisławski) potrącił 15-latkę i uciekł, nie udzielając jej pomocy. Nastolatka przez kilka dni walczyła o życie. Niestety, dotarły do nas smutne informacje. 15-latka nie żyje!

Tragiczne informacje napłynęły z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nie żyje 15-latka, która kilka dni temu została potrącona przez samochód w Godowie.

Od razu po wypadku lekarze określali stan 15-latki jako bardzo ciężki. Nastolatka z miejsca zdarzenia zabrana została przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Godów: Pijany kierowca potrącił ją i uciekł

Do dramatycznego zdarzenia z udziałem pieszej i kierowcy skody octavii doszło 19 września w godzinach wieczornych. Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Na skutek tego zjechał na chodnik i potrącił 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, wsiadającą w tym samym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

- Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć - mówili policjanci.

Mundurowi szybko ustalili, kto kierował pojazdem. Ślady doprowadziły ich do 19-latka, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu!

19-latek usłyszał zarzuty

Już w poniedziałek (21 września) sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prowadzący sprawę prokurator zawnioskował również o tymczasowy areszt. 22 września sąd przychylił się do wniosku prokuratury i sprawca zdarzenia spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Wypadek w Grudziądzu. Betoniarka zderzyła się z tramwajem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.