Jacek Jaworek

i

Autor: shutterstock, policja

Gdzie jest morderca z Borowiec?

Jacek Jaworek żyje? Prokuratura ujawnia nowe informacje. Gdzie jest podejrzany o zabójstwo w Borowcach?

2022-09-19 20:13

Jacek Jaworek, 53-letni mężczyzna podejrzany o potrójne zabójstwo w Borowcach, nadal nie został złapany przez policję. Z każdym miesiące pojawiają się coraz to nowsze informacje dotyczące poszukiwanego. Pojawiają się wątpliwości, czy Jaworek w ogóle żyje. Słowa prokuratora dają jasno do zrozumienia, jaką obecnie wersję przyjmują śledczy.

Jacek Jaworek miał zabić trzy osoby. Do zbrodni doszło w Borowcach

Koszmar w niewielkich Borowcach rozegrał się w nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku. 52-letni Jacek Jaworek, który mieszkał u rodziny, wymordował swoich najbliższych: brata Janusza, jego żonę Justynę (oboje 44 l.) i syna Jakuba (17 l.). Z masakry ocalał tylko 13-letni Gianni, którym obecnie opiekują się bliscy. Policja przeprowadziła potężną akcję poszukiwawczą, aby schwytać podejrzanego o mord w Borowcach. Jacek Jaworek zapadł się pod ziemię. Mijają kolejne miesiące, ale los podejrzanego nadal nie jest znany. W tym czasie pojawiło się kilka hipotez dotyczących Jacka Jaworka. Pierwsza - że popełnił samobójstwo. Druga, najmniej prawdopodobna, że schował się w pobliskich lasach. Trzecia mówiąca o tym, że Jaworek uciekł za granicę. Nie jest tajemnicą, że mężczyzna pracował w krajach niemieckojęzycznych. Tę ostatnią wersję mogą potwierdzać inne wydarzenia dotyczące Jaworka - tajemniczy list z Francji do 53-letniego obecnie podejrzanego oraz fakt, że policja austriacka opublikowała jego wizerunek. Również polscy śledczy zdają się tę ostatnią hipotezę przyjmować za najbardziej prawdopodobną. Przypomnijmy, że za podejrzanym wystawiono czerwoną notę Interpolu, list gończy, zaoferowano też 20 tys. złotych nagrody.

Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka [GALERIA]

Jacek Jaworek żyje? Prokuratura nie ma złudzeń

W rozmowie z "Faktem" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek przyznał, że śledztwo nadal trwa. Zostało przedłużone do końca września. - Zebraliśmy olbrzymi materiał dowodowy, ale w dalszym ciągu nie zatrzymaliśmy podejrzanego. Zakładamy, że żyje - informuje Ozimek i dodaje, że prokuratura czeka na jedną opinię. - Prokuratura Okręgowa w Częstochowie czeka na ostatnią opinię dotycząca danych informatycznych i telekomunikacyjnych  - dodał w rozmowie z "Faktem". Śledczy wykluczają, że ktoś pomógł Jaworkowi. Z początku wydawało się to wysoce prawdopodobne. 

Czy Jacek Jaworek zostanie złapany?

Tuż przed rocznicą zabójstwa w Borowcach rozmawialiśmy z byłym policjantem i antyterrorystą Maciejem Karczyńskim. Mówił wówczas, że służby powinny wkrótce znaleźć Jaworka. - Wydaje mi się, że śledczy powinni sobie poradzić w pół roku. Ale wiele zależy od tego, gdzie on uciekł, gdzie obecnie przebywa. To bardzo trudne pytanie - odpowiedział pytany o to, czy i kiedy ewentualnie Jacek Jaworek może w końcu zostać złapany przez policję. Dodał jednocześnie, że śledczy mogą czekać, aż podejrzany sam popełni błąd i w którymś momencie się ujawni. 

Czytaj więcej: Mija rok od zabójstwa w Borowcach. Kiedy policja złapie Jacka Jaworka? Ekspert nie ma złudzeń

Te mrożące krew w żyłach historie zdarzyły się naprawdę!

Już jest - nowy sezon podcastu ZŁO. Włącz i poznaj najsłynniejszych seryjnych morderców świata!

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE