Katowice: Sprawdź się na policyjnym torze przeszkód. Dasz radę? Za darmo dla każdego!

2020-07-10 13:00 Bartosz Wojsa
Katowice: Sprawdź się na policyjnym torze przeszkód. Dasz radę? Za darmo dla każdego!
Autor: Policja Śląska Katowice: Sprawdź się na policyjnym torze przeszkód. Dasz radę? Za darmo dla każdego!

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach po raz kolejny organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji. W każdą środę sierpnia tego roku w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Tym razem uczestnicy mają okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania, dające możliwość poznania "specyfiki i charakteru służby w policji oraz przebiegu postępowania rekrutacyjnego". Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi: absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby.

- Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego jakim jest test sprawności fizycznej. Spotkania są także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów - mówią śląscy policjanci. 

Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zweryfikować, co jeszcze wymagałoby poprawy, by umożliwić w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Zabił szefa pod prokuraturą. Dostanie dożywocie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów i pracowników do spraw rekrutacji z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Odbędą się w każdą środę sierpnia w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

- Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Termin i godzina spotkania zostanie podana w okresie późniejszym i będzie zależna od ilości zgłoszeń - mówią policjanci. 

Jest to kolejna odsłona tego wydarzenia, które od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.