Miażdżąca opinia o bp Kaszaku. Orgia księży to nie jedyny skandal w jego diecezji. Musi odejść

i

Autor: TheKarbix/CC BY 3.0/wikipedia Bp Grzegorz Kaszak jest ordynariuszem diecezji sosnowieckiej od 2009 r.

Echa skandalu

Miażdżąca opinia o bp Kaszaku. Orgia księży to niejedyny skandal w jego diecezji. "Musi odejść"

2023-09-25 19:27

Czy ujawnienie orgii księży z męską prostytutką w Dąbrowie Górniczej sprawi, że Grzegorz Kaszak zostanie odwołany z funkcji ordynariusza sosnowieckiego? Takiej reakcji domaga się między innymi Tomasz Terlikowski, który przypomniał inne seksafery w diecezji sosnowieckiej. Bp Grzegorz Kaszak swój urząd sprawuje od 2009 r. Wcześniej pracował między innymi w instytucjach watykańskich, gdzie był współpracownikiem drapieżcy seksualnego kard. Trujillo.

Miażdżąca opinia Terlikowskiego o biskupie sosnowieckim. Przypomniał inne seksskandale

Gejowska orgia księży z męską prostytutką w Dąbrowie Górniczej doprowadzi do wymiany biskupa diecezji sosnowieckiej? Takiej reakcji domaga się między innymi katolicki publicysta Tomasz Terlikowski. W swoim komentarzu na temat seksskandalu umieszczonym w portalu wp.pl Terlikowski stawia sprawę jasno: "Kaszak musi odejść". Publicysta przypomniał, że obyczajowy wybryk ks. Tomasza Z. nie jest jedyną aferą na tle seksualnym, do której doszło w diecezji sosnowieckiej. Uczestnikiem gejowskich orgii miał być między innymi jeden z rektorów sosnowieckiego seminarium, które w efekcie zostało zamknięte przez Watykan.

Tomasz Terlikowski wypomniał też bp. Kaszakowi niewłaściwą - jego zdaniem - reakcję na tajemniczą śmierć diakona Mateusza B. oraz księdza Roberta Sz.

Kim jest bp Grzegorz Kaszak? Współpracował z drapieżcą seksualnym z Watykanu

Grzegorz Kaszak urodził się w 1964 r. w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Studiował w seminariach duchownych w Gościkowie-Paradyżu oraz Szczecinie. W tym mieście przyjął święcenia kapłańskie, których w 1989 r. udzielił mu biskup diecezjalny szczecińsko-kamieński Kazimierz Majdański. W 1990 r. został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie teologii moralnej na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. W latach 1992–2002 pracował w Papieskiej Radzie ds. Rodziny. Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo.

W 1997 r. został sekretarzem przewodniczącego rady kardynała Alfonsa Lópeza Trujillo. Skandaliczna działalność tego pochodzącego z Kolumbii duchownego była opisywana w mediach brytyjskich i amerykańskich. Trujillo miał między innymi uwodzić młodych mężczyzn i seminarzystów oraz uprawiać seks z męskimi prostytutkami. Wobec swoich kochanków miał również stosować sadystyczne praktyki, takie jak bicie i poniżanie. Działalność kard. Trujillo ujawnił w książce "Sodoma" Frédéric Martel.

Grzegorz Kaszak w latach 2002–2007 był rektorem Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie, a następnie sekretarzem Papieskiej Rady ds. Rodziny. W 2009 r. papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezji sosnowieckiej. Na tej funkcji zastąpił zmarłego bp. Adama Śmigielskiego. Święceń biskupich udzielił mu ówczesny prymas Polski kard. Józef Glemp, w towarzystwie współkonsekratorów: kard. Stanisława Dziwisza oraz ówczesnego metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka. Zgodnie z kodeksem kanonicznym biskup diecezjalny po ukończeniu 75. roku życia musi złożyć dymisję na ręce papieża. W przypadku bp. Kaszaka nastąpi to dopiero w 2039 r.

Podpalenie drzwi bazyliki w Dąbrowie Górniczej
Sonda
Czy bp Grzegorz Kaszak powinien zostać odwołany z funkcji ordynariusza diecezji sosnowieckiej?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany