Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej/facebook.com Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie

śląsk

Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie ZDJĘCIA I WIDEO

Rwąca rzeka przez sam środek osiedla, zniszczone domy, powalone drzewa, grad rozbijający szyby w samochodach. Tak wyglądał czwartek, 30 czerwca w województwie śląskim. Superkomórki burzowe, przyniosły ogromny grad, ale też straty. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali 30 czerwca w powiecie żywieckim i kłobuckim.

121 strażackich interwencji. Tak wyglądało popołudnie w czwartek, 30 czerwca w województwie śląskim. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiecie żywieckim - 66 i w powiecie kłobuckim - 41.

Mysłowice: Kule gradu rozbiły mu szybę w aucie. "Ja pie***e" [WIDEO]

W Tychach na dom jednorodzinny spadło drzewo, które doszczętnie zniszczyło także blaszany garaż na podwórku. Do Tychów musiała zostać ściągnięta specjalistyczna grupa strażaków z Dąbrowy Górniczej.

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Dąbrowa Górnicza” w poziomie gotowości operacyjnej „B” interweniowała przy zdarzeniu w miejscowości Tychy, gdzie drzewo przewróciło się na budynek. Działania polegały na podniesieniu powalonego drzewa przy pomocy pojazdu SCRt „Rotator” i odłożeniu w bezpieczne miejsce - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

W Żywcu na osiedlu 700-lecia, ulica Południowa zmieniła się w rwącą rzekę W Iwanowicach Małych na drodze w kierunku Zwierzyńca drzewo zmiażdżyło opla.

Sonda
Czy boisz się burzy?