Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej/facebook.com Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie

śląsk

Nawałnice i burza w województwie śląskim. Ogromne zniszczenia w regionie ZDJĘCIA I WIDEO

Rwąca rzeka przez sam środek osiedla, zniszczone domy, powalone drzewa, grad rozbijający szyby w samochodach. Tak wyglądał czwartek, 30 czerwca w województwie śląskim. Superkomórki burzowe, przyniosły ogromny grad, ale też straty. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali 30 czerwca w powiecie żywieckim i kłobuckim.

121 strażackich interwencji. Tak wyglądało popołudnie w czwartek, 30 czerwca w województwie śląskim. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiecie żywieckim - 66 i w powiecie kłobuckim - 41.

Mysłowice: Kule gradu rozbiły mu szybę w aucie. "Ja pie***e" [WIDEO]

W Tychach na dom jednorodzinny spadło drzewo, które doszczętnie zniszczyło także blaszany garaż na podwórku. Do Tychów musiała zostać ściągnięta specjalistyczna grupa strażaków z Dąbrowy Górniczej.

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Dąbrowa Górnicza” w poziomie gotowości operacyjnej „B” interweniowała przy zdarzeniu w miejscowości Tychy, gdzie drzewo przewróciło się na budynek. Działania polegały na podniesieniu powalonego drzewa przy pomocy pojazdu SCRt „Rotator” i odłożeniu w bezpieczne miejsce - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

W Żywcu na osiedlu 700-lecia, ulica Południowa zmieniła się w rwącą rzekę W Iwanowicach Małych na drodze w kierunku Zwierzyńca drzewo zmiażdżyło opla.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE