Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

i

Autor: Andrzej Remobowski/Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

Nocny pożar

Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

Ogień pojawił się nagle w jednym z mieszkań na 4. piętrze dziesięciopiętrowego bloku w Jastrzębiu-Zdroju. Do pożaru doszło w nocy z środy 10 sierpnia na czwartek 11 sierpnia. W wyniku pożaru poszkodowane zostały dwie osoby. Starsza kobieta i dziecko.

Ogień w jednym z bloków w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Wielkopolskiej, pojawił się w nocy z środy 10 sierpnia, na czwartek 11 sierpnia. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu na 4. piętrze, w którym spała 69-letnia kobieta i 9-letni dziecko. 

Strażacy na czas akcji gaśniczej musieli ewakuować lokatorów z 44 mieszkań.

Czytaj również: Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Wszyscy wrócili do domu po ugaszeniu pożaru. Kobietę i dziecko z mieszkania, gdzie pojawił się ogień, z objawami podtrucia przewieziono do szpitala.

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać

Minionej doby strażacy z woj. śląskiego ponad 40 razy wyjeżdżali do pożarów. Łączne straty spowodowane w regionie przez ogień oszacowano na blisko 1 mln zł.

Przeczytaj koniecznie: Trzylatek uciekł z przedszkola, bo się nudził. Spacerował samotnie ulicami Bielska-Białej

W środę, 10 sierpnia rano w powiecie kłobuckim doszło do pożaru poddasza i dachu budynku na terenie zakładu przetwórstwa warzyw i owoców. Na czas akcji ewakuowano 37 pracowników, nikt nie ucierpiał. Wczesnym popołudniem w Łaziskach Górnych ogień pojawił się w rozdzielni elektrycznej wewnątrz budynku produkującego opakowania z tworzyw sztucznych. Ewakuowano 34 osoby, nie było poszkodowanych. Po południu w elektrociepłowni w Jaworznie palił się taśmociągu - pożar szybko ugaszono; również w tym przypadku nikt nie ucierpiał.

Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?