Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

i

Autor: Andrzej Remobowski/Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

Nocny pożar

Ogień wyrwał ich z łóżek. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku w Jastrzębiu-Zdroju

Ogień pojawił się nagle w jednym z mieszkań na 4. piętrze dziesięciopiętrowego bloku w Jastrzębiu-Zdroju. Do pożaru doszło w nocy z środy 10 sierpnia na czwartek 11 sierpnia. W wyniku pożaru poszkodowane zostały dwie osoby. Starsza kobieta i dziecko.

Ogień w jednym z bloków w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Wielkopolskiej, pojawił się w nocy z środy 10 sierpnia, na czwartek 11 sierpnia. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu na 4. piętrze, w którym spała 69-letnia kobieta i 9-letni dziecko. 

Strażacy na czas akcji gaśniczej musieli ewakuować lokatorów z 44 mieszkań.

Czytaj również: Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Wszyscy wrócili do domu po ugaszeniu pożaru. Kobietę i dziecko z mieszkania, gdzie pojawił się ogień, z objawami podtrucia przewieziono do szpitala.

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać

Minionej doby strażacy z woj. śląskiego ponad 40 razy wyjeżdżali do pożarów. Łączne straty spowodowane w regionie przez ogień oszacowano na blisko 1 mln zł.

Przeczytaj koniecznie: Trzylatek uciekł z przedszkola, bo się nudził. Spacerował samotnie ulicami Bielska-Białej

W środę, 10 sierpnia rano w powiecie kłobuckim doszło do pożaru poddasza i dachu budynku na terenie zakładu przetwórstwa warzyw i owoców. Na czas akcji ewakuowano 37 pracowników, nikt nie ucierpiał. Wczesnym popołudniem w Łaziskach Górnych ogień pojawił się w rozdzielni elektrycznej wewnątrz budynku produkującego opakowania z tworzyw sztucznych. Ewakuowano 34 osoby, nie było poszkodowanych. Po południu w elektrociepłowni w Jaworznie palił się taśmociągu - pożar szybko ugaszono; również w tym przypadku nikt nie ucierpiał.

Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE