Oni zginęli na służbie. Tragiczne losy polskich policjantów [GALERIA]

2021-05-06 14:48
Oni zginęli na służbie. Tragiczne losy polskich policjantów [GALERIA]
Autor: Policja.pl Oni zginęli na służbie. Tragiczne losy polskich policjantów [GALERIA]

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczna bywa praca policjanta. Dowodem tego są ostatnie wydarzenia w Raciborzu, gdzie 43-letni mundurowy zginął w trakcie zatrzymania 40-letniego przestępcy. Niestety, praktycznie co roku dochodzi do przypadków śmierci policjanta w trakcie pełnionej służby. Przypominamy sylwetki mundurowych, którzy w ostatnich latach stracili życie, pełniąc służbę do końca.

Tragedia w Raciborzu wstrząsnęła Polską. 43-letni policjant Michał Kędzierski zginął od kul wystrzelonych przez bandytę. Wydawało się, że będzie to rutynowa interwencja związana z zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy. Niestety, skończyło się tragicznie. Takie wydarzenia uświadamiają, z jak dużym ryzykiem muszą się zmagać policjanci podczas swojej pracy. Niejednokrotnie informujemy Was np. o rodzinnej awanturze, gdzie pijany agresor wyżywa się na rodzinie. Bardzo często również policjanci stają się celem ataku. Kolejnym przykładem takiego zdarzenia jest to, co wydarzyło się 5 maja w Brzezince, gdzie nożownik ranił policjanta. Podobnych interwencji w trakcie służby w całej Polsce są tygodniowo dziesiątki. Mimo tego policjanci nadal nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem Polaków, co z pewnością jest związane z faktem, iż charakter ich pracy łączy się m.in. z koniecznością karania niektórych osób. Nie ulega jednak wątpliwości, że głównym zadaniem policjantów jest ochrona bezpieczeństwa i walka o ludzkie życie. Czasami mundurowi oddają za te wartości najwyższą cenę. Poniżej przypominamy historie policjantów, którzy stracili życie w trakcie służby. Dalsza część artykułu znajduje się w poniższej galerii.

Czytaj również: Racibórz. Pogrzeb Michała Kędzierskiego. Znamy datę. Policjanci pożegnają kolegę wyjątkowym gestem

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE