Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach: "Śląsk jest perłą polskiego przemysłu"

2021-04-12 12:33 Bartosz Wojsa
Premier Morawiecki podał termin odmrożenia gospodarki. Kiedy to nastąpi?
Autor: KPRM Premier Morawiecki podał termin odmrożenia gospodarki. Kiedy to nastąpi?

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się na Śląsku, gdzie mówił o szczepionkach i sytuacji pandemicznej związanej z koronawirusem, ale także o inwestycji drogowej w Katowicach. "Polskie drogi kiedyś nie były synonimem dobrych i bezpiecznych dróg, podobnie jak polska gospodarka. Dzisiaj polskie drogi stają się coraz bardziej komfortowe i bezpieczne", zapewniał. Dodał też, że Śląsk jest perłą polskiego przemysłu. "I tak pozostanie", zapewniał.

Poniedziałek, 12 kwietnia, upływa premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pod znakiem wizyty na Śląsku. Pojawił się w Gliwicach, gdzie mówił o szczepieniach i sytuacji pandemicznej związanej z koronawirusem, ale także w Katowicach. Tam wychwalał inwestycję drogową w Piotrowicach. "Ta droga krajowa 81 jest bardzo ważną arterią nie tylko dla Katowic, ale też dla mieszkańców Mikołowa, Żor, Skoczowa i Ustronia i Wisły. To pokazuje jak takie arterie łącza i jak ważne są dla rozwoju gospodarczego", mówił. "Wraz z nową infrastrukturą tworzone są nowe miejsca pracy. Dla mnie najważniejsze jest, żeby polskie firmy tworzyły nowe rozwiązania komunikacyjne i żeby uczyły się coraz lepiej tworzyć nowe polskie drogi i nową infrastrukturę", dodawał. Premier Morawiecki ogłosił w Katowicach, że rząd przeznaczył ponad 30 miliardów złotych na fundusz "Drogi Lokalne" na następne kilka lat. 

Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach: "Śląsk jest perłą polskiego przemysłu"

Premier Morawiecki mówiąc jeszcze o działaniach w Katowicach-Piotrowicach stwierdził, że "w inwestycjach takich jak ta ogniskuje się kilka naszych celów - bezpieczeństwo, komfort mieszkańców i lepsza ochrona środowiska, która jest niezwykle ważnym celem, zwłaszcza tutaj na Śląsku". Wychwalał również cały region. "Miałem w ostatnich dniach spotkania z inwestorami polskimi i zagranicznymi, żeby przyciągnąć jak najwięcej inwestycji, także tu na Śląsk. Bo Śląsk jest perłą polskiego przemysłu i tak musi pozostać i tak pozostanie. Temu służą nowe inwestycje", mówił. 

dr Tomasz Karauda: Zapraszam prezydenta Dudę na oddział covidowy [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE