Paweł K. dziennikarz DDTVN

i

Autor: facebook Paweł K. dziennikarz DDTVN

Koledzy z Dzień Dobry TVN szczerze o zamordowanym Pawle K. Ujawniają prawdę o nim

2022-04-02 17:35

W sobotę (2 kwietnia 2022 r.) odbył się pogrzeb Pawła K., zamordowanego w Chorzowie dziennikarza Dzień Dobry TVN. "Pawełku... choć częściej mówiliśmy do Ciebie Kilian. To tu, w Katowicach, zaczęła się Twoja przygoda z dziennikarstwem, przygoda z telewizją. Przygoda z nami". Oto, jak żegnają go redakcyjni koledzy i koleżanki.

"Pawełku... choć częściej mówiliśmy do Ciebie Kilian. To tu, w Katowicach, zaczęła się Twoja przygoda z dziennikarstwem, przygoda z telewizją. Przygoda z nami. Już na uczelni wyróżniałeś się spośród innych. Na moje zajęcia zawsze przychodziłeś przygotowany, aktywny, z tym niesamowitym blaskiem ciekawości świata w oku. Już wtedy wiedziałam, że dziennikarstwo będzie Twoją drogą. Konsekwentnie i pracowicie dążyłeś do celu. Kiedyś po zajęciach zapytałeś mnie, co trzeba zrobić, aby dostać się na praktyki do naszej stacji. Wówczas nie spodziewałam się, że zjawisz się na drugi dzień z podaniem i notesem w ręku - "Czy mogę zacząć od dziś?".

Pamiętam Twoją wielką radość, kiedy Twój pierwszy materiał doczekał się emisji. Wiem, że praca dziennikarza była Twoim marzeniem, które przerodziłeś w pasję. Szybko się uczyłeś, słuchałeś rad i wskazówek. Ujmowała mnie ta Twoja niezwykła ciekawość świata, otwartość na nowe wyzwanie, ufność wobec ludzi, wrażliwość i empatia. Jak magnes przyciągałeś do siebie ludzi. Potrafiłeś nie tylko z nimi rozmawiać, ale i słuchać z wielką uwagą. Zawsze towarzyszyła Ci wielka kultura osobista. Zarażałeś nas energią, optymizmem i uśmiechem. Byłam dumna, że jesteś częścią naszej redakcyjnej rodziny.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb Pawła K. dziennikarza DDTVN zamordowanego w Chorzowie. Zorganizowano transmisję

Co najważniejsze, byłeś wspaniałym, dobrym, opiekuńczym człowiekiem i zawsze można było na Ciebie liczyć. Dziś czujemy ból, smutek, żal i pustkę. Będzie Cię nam bardzo brakowało. Kilian, realizuj swoją dziennikarską misję tam na górze. Do zobaczenia" - żegna młodego dziennikarza DDTVN Anna Czernecka.

Brutalne morderstwo dziennikarza TVN

W obszernym pożegnaniu opublikowanym na stronie DDTVN, 29-letni Paweł K. opisywany jest jako pracowity, zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy dziennikarz.

ZOBACZ TEŻ: Grób Mariana Zembali tydzień po pogrzebie. Ten obraz chwyta za serce [ZDJĘCIA]

"Pablo, Kilian, Kiliani, wielu nazywa Cię dodatkowo słońcem i coś w tym jest. Czasami mówi się, że takich ludzi jak ty już nie ma. Zawsze byłeś gotowy na to, by pomóc. Myślę, że większość z nas ma w pamięci sytuację, która bez Twojego wsparcia nie znalazłaby pozytywnego rozwiązania. Kochałeś ludzi, a oni kochali Ciebie. Byłeś wielkim uśmiechem, to dzięki Tobie udała się realizacja setek wspaniałych materiałów, czy - jak lubiłeś mówić - "epickich" wejść na żywo. Dziękujemy Ci za to, że mogliśmy być częścią Twojego życia. Do zobaczenia, Kilian" - napisała jego szefowa, Agata Zjawińska.

Przypomnijmy, dziennikarz DDTVN Paweł K. zginął w nocy z 26 na 27 marca w Chorzowie. Został zaatakowany nożem. Otrzymał aż 50 ciosów. Paweł zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Młody mężczyzna był wówczas w towarzystwie Eweliny Ż. (32 l.). To jej mężowi, Kamilowi Ż. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany