Tychy: Marta Fiutek nie żyje

i

Autor: Marta Fiutek/FACEBOOK Tychy: Marta Fiutek nie żyje

Straszna wiadomość

Tychy: Marta Fiutek nie żyje. Znana wolontariuszka WOŚP była nieuleczalnie chora

2022-06-30 20:41

Tychy. Nie żyje Marta Fiutek. Sama zmagała się z bólem, cierpieniem i nieuleczalnymi chorobami, ale przy tym wszystkim – dawała sienie innym. Tyska społeczność znała ją jako niestrudzoną wolontariuszkę – działającą m.in. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I to nie tylko przy okazji finałów WOŚP. – Marta, dziękujemy za każdy twój dzień, za lekcje, za wskazówki, za dobro, które od ciebie biło – piszą we wzruszających słowach pożegnania jej przyjaciele.

Sama – jak mało kto inny – wiedziała, co znaczy choroba i cierpienie, ale mimo to dawała siebie innym. Sama potrzebowała wsparcia w leczeniu i rehabilitacji, ale nie przeszkadzało jej to w pomaganiu innym. Była wolontariuszką, która mimo zrządzeń losu – dawała przykład i zarażała innych dobrocią serca. Tak zmarłą Martę Fiutek z Tychów wspominają jej przyjaciele.

Marta Fiutek – wspaniała dziewczyna o wielkim sercu, najcudowniejsza wolontariuszka WOŚP w Tychach. Pomimo swoich zmagań zawsze uśmiechnięta i pogodna. Marta, dziękujemy za każdy twój dzień, za lekcje, za wskazówki, za dobro, które od ciebie biło. Na zawsze w naszych sercach. Pomaganie uskrzydla, więc niech twoje skrzydła niosą cię wysoko – piszą we wzruszających słowach pożegnania wolontariusze tyskiego oddziału fundacji „Warto Żyć Dla Kogoś”.

31-letnia wolontariuszka była znana ze swojego zaangażowania w WOŚP – nie tylko przy okazji finałów Orkiestry. Prowadziła też facebookowy profil tyskiego sztabu.

Zawsze była pogodna, uśmiechnięta i chętna do pomocy. W każdy finał WOŚP, kiedy kwestowała, jako ostatnia z rodzicami przybywała, by się rozliczyć. Żartobliwie mówiliśmy, że tym doprowadza nas do szewskiej pasji, gdyż największa skarbonka, na sam koniec finałowego liczenia to wyzwanie, a jednak co roku czekaliśmy na Martę. Tyskie finały WOŚP bez Marty nie będą już takie same… – pisze we wzruszającym pożegnaniu jeden z wolontariuszy sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach.

Marta Fiutek urodziła się w 1991 roku. Od dziecka chorowała na rdzeniowy zanik mięśni. Kilka lat temu zdiagnozowano u niej astmę oskrzelową. Mimo tego, że sama potrzebowała pomocy – dawała siebie innym. Jak informuje serwis tychy.info – kilka lat temu, w roku 2018, Marta spełniła jedno ze swoich marzeń i po kilkunastu latach grania razem z WOŚP, spotkała się z Jurkiem Owsiakiem.

Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker
Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE