Włamywacz z Tarnowskich Gór udawał manekina

i

Autor: Policja Tarnowskie Góry Włamywacz z Tarnowskich Gór udawał manekina

Udawał manekina na wystawie. Sprytny złodziej chciał wykiwać policjantów!

2022-01-04 8:39

Czegoś takiego jeszcze nie było! Złodziej z Tarnowskich Gór chciał w sprytny sposób wykiwać policjantów. Gdy włamał się do Pawilonu przy ul. Armii Krajowej, huk tłuczonej szyby obudził wszystkich dookoła. Stróże prawa przyjechali na miejsce. Gdy zobaczyli złodzieja udającego... manekina, przecierali oczy ze zdumienia.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Jak podaje policja, dyżurny otrzymał informację, że w jednym z pawilonów przy ul. Armii Krajowej w Tarnowskich Górach wybito szybę. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Okazało się, że doszło do wybicia szyby w jednym ze sklepów odzieżowych. Mężczyzna, który dokonał zniszczenia i chciał obrabować placówkę, wciąż znajdował się w obiekcie. - Mężczyzna ukrył się przed policjantami między ubraniami z wystawy. Chcąc zmylić policjantów, założył na siebie ubrania ze sklepu i udawał manekina - informuje policja.

Tarnogórzanin został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego danych w bazie wyszło na jaw, że ma on na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. - Śledczy wykazali, że odpowiada między innymi za trzy inne włamania do lokali, z których zabrał gotówkę i sprzęt elektroniczny oraz za usiłowanie włamania do obiektów, gdzie powstrzymały go między innymi szyby antywłamaniowe. Łącznie 36-latkowi postawiono 6 podobnych zarzutów. Straty, jakie powstały w wyniku jego działań, oszacowano łącznie na blisko 13 tysięcy złotych - podają mundurowi.

Większość mienia, które ukradł 36-latek, udało się odzyskać. Łupy były sprzedawane w lombardach. Podczas przeszukania w mieszkaniu tarnogórzanina okazało się, że miał tam skradziony sprzęt elektroniczny, a także narkotyki - marihuanę i narkotyki. Usłyszał zarzut za ich posiadanie. Grozi mu 10 lat więzienia.

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE