Wybory

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Mieszkańcy głosują

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej. Głosowanie rozpoczęło się bez zakłóceń

2022-09-11 8:37

Mieszkańcy Rudy Śląskiej wybierają w niedzielę (11 września) prezydenta miasta w przedterminowych wyborach, koniecznych po śmierci w czerwcu tego roku prezydent Grażyny Dziedzic. - Głosowanie rozpoczęło się bez zakłóceń, wszystkie lokale wyborcze są otwarte - podała Miejska Komisja Wyborcza.

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej. Głosowanie rozpoczęło się bez zakłóceń

O wybór ubiega się siedmioro kandydatów, w większości są to osoby bezpartyjne. Uprawnionych do głosowania jest ok. 101,5 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy mogą oddać głos do godz. 21. W Rudzie Śląskiej wyznaczono 79 obwodowych komisji wyborczych. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska w niedzielnych wyborach ponad 50 proc. głosów, 25 września odbędzie się druga tura, w której rudzianie będą mogli głosować na jedną z dwóch osób, które uzyskały najwyższe poparcie w pierwszej turze.

Zobacz: Grażyna Dziedzic nie żyje. "Ostatnie dwa tygodnie były bardzo ciężkie"

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza

Przedterminowe wybory prezydenta Rudy Śląskiej

Przypomnijmy - wybory na prezydenta odbywają się przedterminowo z powodu śmierci Grażyny Dziedzic 16 czerwca 2022 roku. Dziedzic piastowała to stanowisko od 2010 roku. Informacja o śmierci prezydent wstrząsnęła mieszkańcami oraz współpracownikami. - Pani Prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością - napisał po śmierci Grażyny Dziedzic Krzysztof Mejer, ówczesny wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Sonda
Byłeś/byłaś już zagłosować na prezydenta Rudy Śląskie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany