Wypadek pod Częstochową na DK1, Bogusławice: Wiemy jaki jest stan zdrowia poszkodowanych

2020-07-02 15:58 Sylwia Sitka-Czerniak
Wypadek na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach
Autor: OSP Kruszyna

Wypadek pod Częstochową: Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, poinformował o stanie zdrowia poszkodowanych w wypadku pod Bogusławicami.

Wypadek pod Częstochową na DK1, Bogusławice: Wiemy jaki jest stan zdrowia poszkodowanych

Wiceminister zdrowia poinformował o stanie w jakim znajdują się poszkodowani w wypadku pod Częstochową.

- W wyniku wypadku ranne zostały 32 osoby - mówi Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia i dodaje: - 6 osób jest w stanie ciężkim.

Dotychczas (godz. 15:50) do szpitala transportowanych jest 8 osób. Pomocy udziela także wojsko: Częstochowa, Droga Krajowa 1, Bogusławice: Na miejsce śmigłowce LPR i wojskowy

Najciężej ranni w wypadku mają rany klatki piersiowej, głowy oraz kończyn.

Wypadek awionetki na Bemowie. Wstrząsająca relacja pilota

Wypadek pod Częstochową na DK1, Bogusławice: Wiemy jaki jest stan zdrowia poszkodowanych

Najciężej rannym osobom mogą grozić krwotoki wewnętrzne - takie informacje przekazali pracownicy pogotowia, którzy biorą udział w akcji ratowniczej.

Poszkodowani są transportowani do szpitali w Łodzi i Częstochowie.

- Jak informuje reporter Radia Eska Dariusz Brombosz, który rozmawiał z Dariuszem Tworzydło, rzecznikiem jednego ze szpitali, pięciu lekko rannych do szpitala trafiło WSS im. NMP w Częstochowie. Najciężej ranni lecą do szpitali w Łodzi. Niektórzy są w naprawdę ciężkim stanie. 

Niedaleko Częstochowy (Bogusławice) zderzyły się dwie ciężarówki i autokar. Pojawił się ogień, jest wielu rannych. Mówi Marta Kaczyńska z policji:
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE