Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach. To oni zadźgali Sebastiana?! Sąd wydał decyzję

i

Autor: Policja, archiwum prywatne Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach. To oni zadźgali Sebastiana?! Sąd wydał decyzję

Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach. To oni zadźgali Sebastiana?! Sąd wydał decyzję

Sebastian jeszcze żył, gdy znaleziono go całego zakrwawionego w nocy z 23 na 24 czerwca. W sobotę, 25.06.2022 policjanci zatrzymali dwój mężczyzn. Zdaniem śledczych, to właśnie oni mieli zakatować nożem 41-latka. - Obu mężczyznom przedstawiono zarzut zabójstwa, dokonanego wspólnie i w porozumieniu - poinformowała prok. Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Czerwionka-Leszczyny. Ta zbrodnia wyglądała jak egzekucja

41-letni Sebastian zginął od ciosów nożem. Został zaatakowany w nocy z 23 na 24 czerwca, przy ulic 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Zakrwawionego mężczyznę znalazły przypadkowe osoby, które powiadomiły policję. Sebastian wtedy jeszcze żył. Zmarł w trakcie przygotowania do operacji.

Sebastian został brutalnie zamordowany. "Wyglądało jak egzekucja". Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach

W sobotę, 25 czerwca policja zatrzymała dwóch mężczyzn: 27-latka i 31-latka. Obaj są podejrzani o zabójstwo Sebastiana. Jak wynika z naszych ustaleń, sprawcy i poszkodowany prawdopodobnie wcześniej spożywali wspólnie alkohol. Potem miało dojść do zabójstwa. Młodszy z podejrzanych został zatrzymany w swoim mieszkaniu, natomiast jego 31-letni kompan próbował uciec pociągiem do Czech. Zatrzymano go w Gliwicach na dworcu.

- Obu mężczyznom przedstawiono zarzut zabójstwa, dokonanego wspólnie i w porozumieniu. W niedzielę sąd zdecydował o ich aresztowaniu - poinformowała prok. Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, w rozmowie z PAP.

Czytaj także: Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach. Mężczyzna zmasakrowany nożem! Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Wciąż trwają ustalenia śledczych, co do przebiegu tej makabrycznej zbrodni.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Kaczyński zbiera posłów by pozbyć się Ziobry. Kibicuję mu w tym
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE