Zabrze: Nie żyje prof. Stanisław Pasyk. To wybitny polski kardiolog, uznany naukowiec

2020-08-05 12:48 Bartosz Wojsa
Zabrze: Nie żyje prof. Stanisław Pasyk. To wybitny polski kardiolog, uznany naukowiec
Autor: Śląskie Centrum Chorób Serca Zabrze: Nie żyje prof. Stanisław Pasyk. To wybitny polski kardiolog, uznany naukowiec

Nie żyje prof. Stanisław Pasyk, współtwórca Wojewódzkiego Ośrodka Kardiologii w Zabrzu, którego dyrektorem był w latach 1983-1993. Współpracował ze słynnym prof. Religą w zabrzańskiej placówce. To wybitny polski kardiolog, twórca nowoczesnej metody leczenia zawału serca i uznany naukowiec. Zmarł w wieku 89 lat.

We wtorek, 4 sierpnia, zmarł śp. Stanisław Pasyk. Był to wybitny kardiolog, twórca nowoczesnej metody leczenia zawału serca nazwanej zabrzańską metodą, uznany naukowiec i współtwórca Wojewódzkiego Ośrodka Kardiologii w Zabrzu, którego dyrektorem był w latach 1983-1993. Prof. Pasyk pozostawił po sobie liczne grono doświadczonych kardiologów, tworząc zabrzańską szkołę kardiologii. - Dziękujemy profesorze! Pana dokonania pozostaną w trwałej pamięci polskiej kardiologii i akademickiego Zabrza. Pan jako pionier zabrzańskiej kardiologii na zawsze pozostanie w pamięci, wspólnie z takimi gigantami medycyny i nauki jak Zbigniew Religa, Lili Goldstein - napisali pracownicy Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz sam prof. Marian Zembala, dyrektor SCCS. 

Prof. Stanisław Pasyk zmarł w wieku 89 lat. 

Grupa Speed i kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.