Zabrze: WYRWAŁ torebkę kobiecie. Z policjantami nie miał szans!

2020-08-04 19:23 Rafał Strzelec
Zabrze. Policja zatrzymała złodzieja torebki
Autor: Policja Zabrze

Policjanci z Zabrza przeprowadzili szybką i skuteczną akcję, podczas której zatrzymano młodego mężczyznę. Sprytny rabuś wyrwał pod kościołem torebkę kobiecie i uciekł z miejsca zdarzenia. Ale wolnością nie cieszył się zbyt długo.

Zabrze. Wyrwał kobiecie torebkę. Może trafić na 8 lat za kratki!

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia około godz. 18.00. - Do pokrzywdzonej kobiety, która szła ul. Świętego Józefa w kierunku Kościoła Świętego Józefa w Zabrzu, podbiegł młody mężczyzna. Na wysokości kancelarii parafialnej sprawca wyrwał kobiecie torebkę, w której znajdował się m.in. portfel oraz karta do bankomatu, po czym zbiegł w kierunku ul. Czołgistów - relacjonuje policja z Zabrza.

Kobieta wezwała policjantów na miejsce. Ci ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Akcja nie trwała długo. Już kilka minut później z pomocą kobiety udało się go schwytać. - Na wysokości ul. 3-go Maja kobieta rozpoznała mężczyznę, który na widok radiowozu wyciągnął z kieszeni spodni kartę, a następnie ją wyrzucił i zaczął uciekać. Mundurowi jednak okazali się szybsi i pościg zakończył się zatrzymaniem sprawcy - dodają policjanci.

Złodziejowi grozi kara 8 lat więzienia. O tym, jaka będzie jej wysokość, zadecyduje prokurator i sąd.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.