Najtrwalsza miłość zaczyna się jesienią. Dowiedz się dlaczego!

i

Autor: East News

Najtrwalsza miłość zaczyna się jesienią. Dowiedz się dlaczego!

2021-10-09 6:34

Czy pora roku, w której rozpoczynamy relację romantyczną wpływa na jej trwałość? O dziwo tak! Nie każdy moment w roku sprzyja wchodzeniu w nowy związek. Z wszystkich pór roku, to jesień okazuje się być do tego najbardziej odpowiednia. Jesienne związki charakteryzują się wysoką czułością i trwają najdłużej. W porównaniu do innych pór roku, jesienią najwięcej osób zmienia status z "wolny" na "w związku". Sprawdź, które czynniki mają na to wpływ.

Związki zawarte jesienią mają wiele pozytywnych skutków. Jednym z nich jest duże prawdopodobieństwo stworzenia prawdziwie trwałej relacji. Jesienny chłód i brak słońca negatywnie wpływają na ludzkie samopoczucie. W tym wypadku romans staje się dobrym lekiem na psychiczne dolegliwości. Uśmierza nie tylko samotność, ale również dostarcza pozytywnych emocji i pomaga uporać się ze złym nastrojem, przez co zapobiega chorowaniu na depresję.

Dlaczego nie zimą?

Mimo, że w zimę sytuacja pogodowa jest podobna do jesiennej, to nie jest ona najlepszą porą roku do rozpoczynania związku. Otóż w zimowych miesiącach nie jesteśmy zbyt towarzyscy. Przez niedobór witaminy D stajemy się też humorzaści, co może przyczynić się do wywołania złego wrażenia na potencjalnym partnerze.

A co z ciepłymi porami roku?

Ciepłe pory roku z kolei mogą być mylnie uważane za odpowiedni czas na początek bliskiej relacji. Wiosna jest czasem, w którym łatwo jest pomylić zakochanie z chwilowym zauroczeniem, wywołanym zmęczeniem zimą. Jeśli chodzi o lato, to sprzyja ono głównie przelotnym, wakacyjnym romansom. Jesteśmy wtedy niespokojni i rozkojarzeni, przez co często brak u nas gotowości na wejście w poważny związek.

Związki zawarte jesienią są najtrwalsze

Miłość jesienna może być tą najtrwalszą, dzięki trybowi życia jaki wtedy prowadzimy. Jesienią zwalniamy tempo, stajemy się czuli ale i otwarci. Jest to dobry moment na rozpoczęcie romantycznej relacji, ponieważ wtedy powracamy do codziennej rutyny.

Związki zawarte w jesiennych miesiącach rozpoczynają się od ogromnej czułości, pomagającej przetrwać deszczowy czas. Gdy nadchodzi zima, partnerzy znają się już na tyle, że rzadko miewają trudności w przetrwaniu rozdrażnienia drugiej połówki, czy jej chwilowej niechęci do spotkań towarzyskich. Takie relacje zdają się mieć najmocniejsze podstawy, dzięki długim wspólnym wieczorom. Sprzyja temu również nasza szczerość, którą emanujemy, funkcjonując w rutynie dnia codziennego.

Sonda
W jaką porę roku rozpoczął się Twój ostatni związek?
Justyna Steczkowska opowiada o pierwszej zawodowej porażce