Cena grzybów wyższa niż w zeszłym roku. Ile kosztują kurki, maślaki czy rydze?

i

Autor: Barbroforsberg/cc0/pixabay W lasach na Sądecczyźnie grzybiarze mogą znaleźć głównie rydze, maślaki, i kurki.

Sezon grzybowy nabiera tempa

Cena grzybów wyższa niż w zeszłym roku. Ile kosztują kurki, maślaki czy rydze?

2022-09-20 15:03

Sezon grzybowy nabiera tempa! Reporter Radia ESKA wybrał się na rynek maślany w Nowym Sączu, żeby sprawdzić, jaka jest aktualna cena grzybów oferowanych przez sprzedawców. Klienci muszą głębiej sięgnąć do kieszeni niż rok temu, choć nadzieją na spadek cen jest deszczowa pogoda, zwiastująca grzybowy urodzaj. Sprawdźcie, ile kosztują kurki, maślaki czy rydze.

Cena grzybów. Ile w kosztują kurki, maślaki i rydze w Nowym Sączu?

Późne lato i jesień to czas, w którym sezon grzybowy nabiera tempa. Wielu mieszkańców Małopolski wybiera się na wycieczki do okolicznych lasów, połączone z grzybobraniem. Część z nich decyduje się na sprzedaż własnych zbiorów na targach i rynkach. Reporter Radia ESKA wybrał się na rynek maślany w Nowym Sączu, by sprawdzić, jaka jest aktualnie cena grzybów. 

Niestety klienci muszą przygotować się na wyższy koszt zakupu grzybów niż w zeszłym roku, choć szansą na spadek cen jest deszczowa pogoda, która sprawi, że w lasach pojawi się więcej grzybów. Większa podaż towaru spowoduje natomiast obniżenie cen. Obecnie w Nowym Sączu pudełko z 200 gramami kurek kosztuje 10 złotych. Koszt kilograma kurek to więc 50 złotych. Dwa razy więcej grzybiarze życzą sobie za maślaki i rydze. W tym przypadku koszt 200-gramowego pudełka to 20 złotych (100 złotych za kilogram).

Poniżej zdjęcia z rynku maślanego w Nowym Sączu.

PRZECZYTAJ: Nie żyje 56-latek przygnieciony przez ciągnik. Maszyna przewróciła się na stromym wzniesieniu

Inwazja raków
Sonda
Lubisz grzyby?