Ciało nauczyciela leżało nad brzegiem Popradu. Jest śledztwo w sprawie śmierci lubianego anglisty

i

Autor: Materiały prasowe/KMP Nowy Sącz; Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ciało zaginionego nauczyciela znaleziono nad brzegiem Popradu w miejscowości Sucha Struga. Śledczy wykluczyli, by do zgonu przyczyniły się inne osoby.

Ciało nauczyciela leżało nad brzegiem Popradu. Jest śledztwo w sprawie śmierci lubianego anglisty

Ciało poszukiwanego przez kilka dni nauczyciela języka angielskiego z Sądecczyzny, zostało znalezione w niewielkiej wsi na terenie powiatu nowosądeckiego. W sprawie śmierci Marka G. trwa śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Śledczy wstępnie wykluczyli, by do zgonu mężczyzny przyczyniły się inne osoby. Ze względu na dobro rodziny, nie chcą jednak zdradzać szczegółowych informacji dotyczących tej sprawy.

Ciało nauczyciela z Sądecczyzny znalezione nad brzegiem Popradu

Prowadzone przez kilka dni poszukiwania zaginionego 45-latka z Nowego Sącza zakończyły się ujawnieniem zwłok. Mężczyzna był nauczycielem języka angielskiego w szkole podstawowej w Paszynie, a zaginął 24 czerwca, czyli w dniu zakończenia roku szkolnego. Szkolna społeczność mocno włączyła się w akcję poszukiwawczą lubianego przez uczniów nauczyciela. Wielu mieszkańców Sądecczyzny udostępniało w mediach społecznościowych informacje dotyczące zaginięcia Marka G., by poszerzyć krąg osób mogących posiadać wiedzę na temat miejsca pobytu 45-latka.

Smutna wiadomość o ujawnieniu zwłok nauczyciela była ogromnym ciosem dla wszystkich zaangażowanych w poszukiwania. Jak przekazał nam mł. asp. Bartosz Izdebski, oficer z zespołu prasowego KWP Krakówciało anglisty odnaleziono w niewielkiej wsi Sucha Struga w powiecie nowosądeckim. Znajdowało się ono nad brzegiem rzeki Poprad. W dalszym ciągu nie wiadomo natomiast, kiedy nastąpił zgon 45-latka i jak długo ciało leżało w miejscu, w którym je odnaleziono.

PRZECZYTAJ: Śmierć pod kołami pociągu w Małopolsce. Utrudnienia w ruchu

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Marka G. Udział osób trzecich wstępnie wykluczony

Okoliczności zgonu 45-letniego mężczyzny są przedmiotem śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Nowym Sączu. Odnalezione ciało zostało zabezpieczone i na polecenie prokuratora zostanie przebadane przez patomorfologów. Przeprowadzenie sekcji zwłok pomoże w ustaleniu przyczyny śmierci nauczyciela. 

Śledczy wstępnie wykluczyli, by ta tragedia wynikała z działania innych osób. Nie chcą jednak - ze względu na dobro bliskich zmarłego anglisty - udzielać szczegółowych informacji dotyczących postępowania.

ZOBACZ: Jadowniki Mokre: Tragiczny finał kąpieli w stawie. Wyłowili zwłoki mężczyzny

Sonda
Czy angażujesz się w pomoc w poszukiwaniach zaginionych?
Morderstwo w Chrzanowie. Andrzej K. Zabił żonę Alicję nożem podczas awantury domowej