Funkcjonariusze Służby Więziennej pomogli choremu Krzysiowi. Chłopiec cierpi na białaczkę [ZDJĘCIA]

2020-07-10 14:32 Adrian Teliszewski
Funkcjonariusze Służby Więziennej pomogli choremu Krzysiowi. Chłopiec cierpi na białaczkę
Autor: Służba Więzienna Tarnów Krzyś potrzebuje krwi dwóch grup: AB Rh- lub 0 Rh-

Funkcjonariusze Służby Więziennej z zakładu karnego w Tarnowie-Mościcach włączyli się w pomoc 9-letniemu Krzysiowi z Mszany Dolnej. Podczas zorganizowanej przez nich akcji, udało się już zebrać prawie siedem litrów najcenniejszego płynu na świecie. Chłopiec cierpi na białaczkę i potrzebuje krwi dwóch rzadko występujących grup: AB Rh- lub 0 Rh-.

W czerwcu tego roku u 9-letniego Krzysia z Mszany Dolnej zdiagnozowano białaczkę. Na pomoc ruszyli mu między innymi funkcjonariusze Służby Więziennej z zakładu karnego w Tarnowie-Mościcach organizując zbiórkę krwi dla chłopca. Do czwartku (9 lipca) udało się zebrać prawie siedem litrów najcenniejszego płynu na świecie, ale będzie go jeszcze więcej, ponieważ akcja kończy się dopiero dzisiaj. Wiele osób zdecydowało się również na rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W związku ze swoją chorobą Krzyś potrzebuje przetaczania krwi. W jego przypadku niezbędna jest pomoc krwiodawców posiadających rzadkie grupy: AB Rh- lub 0 Rh-, łącznie występują one tylko wśród 7 proc. populacji. Pamiętajmy jednak, że żadna osoba chętna do pomocy nie zostanie odprawiona z kwitkiem, a krew jest potrzebna wielu chorym, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy spada liczba akcji krwiodawczych.

Występowanie grup krwi
Autor: RCKiK Rzeszów AB Rh- i 0 Rh- występują w populacji stosunkowo rzadko
CBŚP przejęło dziesiątki kilogramów materiałów wybuchowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.