Ile wiesz o Trzech Królach? SPRAWDŹ SIĘ w naszym QUIZIE

Super Historia Trzej Królowie
Autor: Mariusz Grzelak

6 stycznia w Kościele katolickim jest obchodzone święto, potocznie nazywane świętem Trzech Króli. Z tej okazji organizowane są tradycyjne orszaki z udziałem monarchów zmierzających do Jezusa z darami. Mimo uroczystej oprawy tego dnia, przekazy biblijne oszczędnie opisują wizytę Trzech Króli w betlejemskiej stajence. Sprawdź, ile wiesz o Trzech Królach!

Ile wiesz o Trzech Królach?

6 stycznia przypada jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, nazywane potocznie świętem Trzech Króli. Według przekazów biblijnych niedługo po narodzinach Jezusa zjawili się oni Betlejem, by złożyć mu pokłon i przynieść drogocenne dary. Tej wizycie nie poświęcono jednak zbyt wiele miejsca, dlatego wcześniejsze i dalsze losy Trzech Króli w dużej mierze pozostają nieznane. Problem pojawia się już z samym nazewnictwem. Ewangelia nie nazywa niespodziewanych gości Świętej Rodziny królami, lecz mędrcami. Niekiedy stosowane są również określenia: magowie, czy astrologowie. Niemniej tradycyjnie przypisuje się Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi godności monarsze, a na ich cześć organizuje uroczyste orszaki oraz przedstawienia inscenizujące wizytę w Betlejem.  

ZOBACZ: QUIZ. Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Zapraszamy do zmierzenia się z naszym quizem dotyczącym dzisiejszego święta. Składa się on z 11 pytań, na które jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Powodzenia! 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj! 

Najlepsze teksty Marka "Krzykacza" ze Złomowisko.pl