Kolęda 2020/21 ODWOŁANA? Były biskup tarnowski zdecydował

Kolęda 2020/21 ODWOŁANA? Były biskup tarnowski zdecydował
Autor: Diabetes/cc0/wikipedia Abp Wiktor Skworc odwołał tradycyjną kolędę w diecezji katowickiej. Czy bp Andrzej Jeż pójdzie jego śladem?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, po których tradycyjnie następuje wizyta duszpasterska w domach wiernych nazywana "kolędą". W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa stoi ona jednak pod znakiem zapytania. Były biskup tarnowski Wiktor Skworc, który obecnie rządzi archidiecezją katowicką już podjął decyzję o zmianie formy tegorocznej "kolędy".

Biskup Wiktor Skworc odwołał tradycyjną "kolędę"

Pierwszym polskim hierarchą, który postanowił zmienić zasady tegorocznej "kolędą" jest były biskup tarnowski, a obecnie metropolita katowicki Wiktor Skworc. Zgodnie z jego decyzją kapłani nie odwiedzą wszystkich swoich parafian, ograniczą się tylko do wizyt w nowych domach i mieszkaniach na zaproszenie gospodarzy.

- Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych - napisała w komunikacie dotyczącym "kolędy" archidiecezja katowicka.

Diecezja tarnowska odwoła kolędę?

Obecny biskup tarnowski Andrzej Jeż nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej tegorocznej "kolędy" w diecezji, nie wiadomo więc czy postąpi podobnie jak jego poprzednik. Prawdopodobnie będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej. Obecnie na obszarze diecezji tarnowskiej żółtą strefą są objęte powiaty: limanowski oraz nowotarski. Z kolei dzisiaj dowiedzieliśmy się o ognisku koronawirusa, które wybuchło w "starym" szpitalu w Tarnowie.

Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł