Mędrzechów. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą quada. 16-latek mocno narozrabiał

i

Autor: ATVist/CC BY 3.0/wikipedia zdjęcie ilustracyjne

Mędrzechów. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą quada. 16-latek mocno narozrabiał

2022-01-19 8:10

Ucieczką przed policją zaczęły się ferie dla 16-latka z Mędrzechowa. Młody fan motoryzacji kierując quadem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, tylko za wszelką cenę próbował uniknąć spotkania z mundurowymi. Miał ku temu ważne powody, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego quad nie był dopuszczony do ruchu.

Mędrzechów. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą quada. 16-latek mocno narozrabiał

W Małopolsce rozpoczęły się ferie szkolne, a ten fakt nastolatek z Mędrzechowa (powiat dąbrowski) "uczcił" brawurową próbą ucieczki przed policją. W niedzielę (16 stycznia) mundurowi usiłowali zatrzymać poruszającego się quadem młodego fana motoryzacji, jednak on ani myślał reagować na wysyłane mu sygnały. Zamiast tego zjechał z jezdni na nieutwardzoną leśną drogę, co okazało się błędem. 16-latek przeszacował możliwości swojej maszyny, która okazała się bezradna w starciu z mocno zalesionym terenem. Pirat drogowy musiał zrezygnować z dalszej ucieczki i przygotować się na spotkanie z policjantami.

PRZECZYTAJ: Smęgorzów. Samobójstwo 12-letniej Kingi. Zarzut molestowania dla znajomego rodziny

Funkcjonariusze szybko ustalili, dlaczego 16-latek nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego quad nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC. Dodatkowo umieszczona na pojeździe tablica rejestracyjna była tylko repliką. 16-letni mieszkaniec gminy Mędrzechów za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnienie kilku wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

ZOBACZ: Wiesław Lechowicz nowym biskupem polowym. Kto go zastąpi w diecezji tarnowskiej?

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Ojciec zabitego na pasach Andrzeja Lutaka nie zgadza się z wyrokiem sądu