OGROMNY sukces! Ks. Antoni Piś, zmarły proboszcz z Męciny będzie miał swój "pomnik"

respiratory grójec
Autor: PCMG

Sukcesem zakończyła się internetowa zbiórka pieniędzy na zakup respiratora z kardiomonitorem. Zainicjowali ją parafianie z Męciny, a urządzenie ma być "pomnikiem" zmarłego w październiku ks. Antoniego Pisia, proboszcza miejscowej wspólnoty. Kapłan był zakażony koronawirusem i sam korzystał w szpitalu z urządzenia wspomagającego oddychanie.

Po śmierci ks. Antoniego Pisia, proboszcza parafii św. Antoniego Opata w Męcinie, parafianie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na respirator, który miał być "pomnikiem" upamiętniającym zmarłego kapłana. Podczas pobytu w szpitalu zakażony koronawirusem duchowny sam korzystał z urządzenia wspomagającego oddychanie. Parafia w Męcinie ogłosiła, że zbiórka zakończyła się sukcesem, a ofiarodawcy przekazali łącznie prawie 130 tysięcy złotych. Za te pieniądze szpital w Limanowej zostanie wyposażony w nowy respirator z kardiomonitorem.

- DRODZY DARCZYŃCY!!! ZRZUTKA NA RESPIRATOR ZAKOŃCZONA KWOTĄ 127 tys. 310 zł. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. Jesteśmy głęboko przekonani, że zakup respiratora wraz z kardiomonitorem będzie godnym "pomnikiem", ku pamięci księdza Antoniego Pisia i przyczyni się do podniesienia standardu opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, z korzyścią dla całej lokalnej społeczności - Z całego serca - Bóg Wam Zapłać - poinformowała parafia w Męcinie na swoim profilu FB.

Wzruszające wyznanie żony zmarłego policjanta