Podsumowanie finału WOŚP 2021 w Tarnowie. Ile udało się zebrać?

WOŚP
Autor: se.pl 29. finał WOŚP odbył się 31 stycznia.

Mimo pandemii koronawirusa tarnowianie kolejny raz hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie odbyło się wiele imprez tradycyjnie towarzyszących finałom WOŚP, a i tak pod górą św. Marcina udało się zebrać ponad 360 tysięcy złotych na nowoczesny sprzęt medyczny. Tarnowianie chętnie dzielili się również własną krwią. W sumie 32 osoby oddały ponad 14 litrów najcenniejszego płynu na świecie.

Finał WOŚP 2021 w Tarnowie. Ile udało się zebrać?

Odbywający się w czasie pandemii koronawirusa finał WOŚP 2021 miał nieco inną, niż zazwyczaj oprawę. Ze względu na obostrzenia epidemiologicznie zrezygnowano z wielu imprezy, z kolei inne przeniosły się do internetu. Mimo tego konto fundacji zostało wzbogacone pokaźną kwotą. W całej Polsce podczas finału zebrano ponad 127 milionów złotych, czyli o około 12 milionów więcej, niż w 2020 roku. Tarnowski magistrat informuje, że kwota zebrana pod górą św. Marcina wyniosła ponad 364 tysięcy złotych. Na tę sumę składają się datki wrzucone do puszek (345 tysięcy złotych) oraz środki pochodzące z aukcji internetowych (19 tysięcy złotych). Wśród przekazanych na licytacje przedmiotów znalazło się między innymi złote serduszko przekazane przez pracowników urzędu miasta. Zostało ono wylicytowane za 1650 złotych.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Jest nowy szef MPK. Jerzego Wiatra zastąpi kobieta

Swój rekord pobili również dziennikarze Radia ESKA. Podczas rozdawania na wynos żurku udało im się zebrać prawie trzy tysiące złotych. W Tarnowie kwestowało pięciuset wolontariuszy z puszkami. Najmłodszy z nich zdołał zgromadzić aż 2700 złotych. Tarnowianie chętnie dzielili się nie tylko pieniędzmi. W akcji krwiodawstwa wzięły udział 32 osoby. W ten sposób do szpitali mogło trafić ponad 14 litrów krwi. Tegoroczny finał WOŚP był dedykowany oddziałom dziecięcej laryngologii i otolaryngologii oraz poprawie jakości diagnostyki głowy.

ZOBACZ: Nie miał maseczki, a sąd w Tarnowie go uniewinnił. Zdecydował jeden szczegół

Jak wspierać dzieci i młodzież podczas nauki zdalnej i izolacji? | Poradnik Zdrowie