Posadził rośliny przy cudzej posesji. Tajemniczy ogrodnik ze Sterkowca narobił zamieszania

i

Autor: Pseudoanas/domena publiczna/wikipedia Rośliny posadzone w pobliżu cudzej posesji zostały zidentyfikowane jako krokosz barwierski. Z kolei tajemniczy ogrodnik to prowadzący badania naukowe pracownik PAN.

Sprawa trafiła na policję

Sterkowiec. Posadził krzewy przy cudzej posesji. Tajemniczy ogrodnik został odnaleziony

2022-08-12 10:58

Tajemnicze sadzonki przy jednej z posesji w Sterkowcu (powiat brzeski) tak zaniepokoiły właściciela pobliskiej nieruchomości, że zgłosił się on na policję z prośbą o wyjaśnienie, czy rośliny nie są nielegalne. W tym przypadku nie doszło jednak do przestępstwa. Jak przekazał nam rzecznik brzeskiej policji, nieznajomy ogrodnik okazał się pracownikiem naukowym z Polskiej Akademii Nauk, a posadzona przez niego roślina to krokosz barwierski.

Tajemnicze sadzonki w Sterkowcu zaniepokoiły właściciela posesji. Sprawa trafiła na policję

O tajemniczych sadzonkach przy jednej z posesji w Sterkowcu (powiat brzeski) powiadomił portal informatorbrzeski.pl. Właściciel nieruchomości zaniepokoił się, że nieznajoma osoba posadziła w pobliżu dwie rośliny, których uprawa mogła być w Polsce nielegalna. Zdarza się bowiem, że taki sposób wykorzystują miłośnicy używek, prowadzący uprawę krzewów konopi indyjskich. Sprawa trafiła na policję i została już wyjaśniona. Jak przekazał nam oficer prasowy brzeskiej policjiw tym przypadku nie doszło do przestępstwa.

Co więcej, mundurowym udało się ustalić tożsamość tajemniczego ogrodnika oraz motywację jego działania. Te bynajmniej nie miały nic wspólnego z uprawą roślin, wykorzystywanych później jako środek odurzający.

PRZECZYTAJ: Pieszy potrącony przez samochód zginął przez wyłączone lampy? W całej gminie nie działa oświetlenie

Tajemniczym ogrodnikiem okazał się naukowiec

Ogrodnikiem, który posadził rośliny przy cudzej nieruchomości w Sterkowcu okazał się... pracownik Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie. Zrobił to z powodu prowadzonych przez siebie badań naukowych. 

Dokonano również identyfikacji roślin, które wzbudziły niepokój właściciela posesji. Okazały się one krokoszem barwierskim, czyli gatunkiem jak najbardziej legalnym i niezwiązanym z produkcją substancji odurzających. 

Sonda
Czy uprawialibyście konopie indyjskie, gdyby były legalne?
Pracownica banku ukradła klientom 2 miliony złotych!