Strażak spadł z dachu podczas gaszenia pożaru sadzy w kominie. Trafił do szpitala

i

Autor: blickpixel/cc0/pixabay W Zagórzanach (powiat gorlicki) strażak spadł z dachu podczas gaszenia pożaru.

Feralny wypadek w Zagórzanach

Strażak spadł z dachu podczas gaszenia pożaru sadzy w kominie. Trafił do szpitala

2022-10-16 14:23

Kolejny wypadek, w którym poszkodowany został strażak. Tym razem do nieszczęścia doszło w Zagórzanach (powiat gorlicki), gdzie straż pożarna została wezwana ze względu na pożar sadzy w kominie. W trakcie gaszenia płomieni jeden ze strażaków spadł z dachu. Ranny trafił do szpitala w Gorlicach.

Strażak spadł z dachu podczas gaszenia pożaru sadzy. Trafił do szpitala

W sobotę, 15 października około godz. 22.00 w Zagórzanach (powiat gorlicki) doszło do kolejnego w Małopolsce wypadku z udziałem strażaka. Jak podaje portal Sądeczanin Info, w trakcie gaszenia pożaru sadzy w kominie, mężczyzna spadł z dachu i został ranny. Pierwszej pomocy udzielili mu koledzy, a następnie opiekę nad poszkodowanym przejął zespół karetki pogotowia ratunkowego. Strażak został przewieziony do szpitala. Jego dokładny stan zdrowia nie jest znany. Na szczęście dom, w którym wybuchł pożar sadzy w kominie był parterowy, stąd strażak spadł ze stosunkowo niedużej wysokości. Trwa ustalanie okoliczności feralnego zdarzenia oraz przyczyny upadku mężczyzny walczącego z płomieniami. 

Tragiczne wypadki z udziałem strażaków

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w Małopolsce doszło do tragicznych wypadków z udziałem strażaków. Pod koniec września na autostradzie A4 zginął druh Andrzej z OSP Balice. Mężczyzna osierocił czwórkę dzieci, a poszkodowana w zdarzeniu została również jego żona. Druhowie z OSP Balice prowadzą zbiórkę na sfinansowanie jej leczenia i rehabilitacji. Z kolei w sobotę, 15 października życie stracił strażak, który wypadł z kosza na podnośniku wozu strażackiego. W wypadku ucierpiał również drugi ze strażaków. Mężczyzna z urazami miednicy i klatki piersiowej trafił do szpitala.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Nazistowskie flagi zawisły na Nowym Świecie. O co chodzi?