Tarnów. Wrócił stary rozkład jazdy miejskich autobusów. Mieszkańcy nie chcieli ograniczenia kursów

Autobus MPK Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel Od poniedziałku zmiany w rozkładzie jazdy MPK w Tarnowie

Szybciej, niż pierwotnie planowano rozkład jazdy miejskich autobusów w Tarnowie wrócił do poprzedniego stanu. Po wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa miasto zdecydowało się ograniczyć liczbę kursów wykonywanych przez pojazdy miejskiej komunikacji, jednak ta zmiana spotkała się ze sprzeciwem pasażerów. W godzinach komunikacyjnego szczytu w autobusach panował tłok, stąd urzędnicy zdecydowali się przywrócić zredukowane kursy.

Tarnów. Miejskie autobusy jeżdżą według starego rozkładu

Od końcówki marca w Tarnowie obowiązywał nowy rozkład jazdy miejskich autobusów. Ograniczenie kursów było spowodowane wprowadzeniem przez rząd dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i miało obowiązywać do 11 kwietnia. Miasto zdecydowało się jednak na powrót do poprzedniego rozkładu jazdy. Powodem jest tłok w autobusach w godzinach komunikacyjnych szczytów oraz protesty pasażerów, którym nie podobało się zredukowanie liczby kursów. Stary rozkład jazdy funkcjonuje od wtorku (6 kwietnia), a harmonogram przyjazdu oraz odjazdu autobusów poszczególnych linii można sprawdzić na stronie internetowej Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

PRZECZYTAJ: Wola Rzędzińska. Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg. Jak doszło do wypadku? [NOWE FAKTY]

- Dostaliśmy sporo zgłoszeń, że mieszkańcom nie odpowiada ta czasowa zmiana rozkładu. Słuchamy naszych pasażerów i w związku z tym tylko do kresu świątecznego pozostawiamy zmienione godziny. W tym czasie i tak większość osób nie korzysta z autobusów, które jeżdżą puste – powiedział Artur Michałek, dyrektor ZDiK-u.

ZOBACZ: Tragiczna śmierć młodego zawodnika MMA z Bochni. WZRUSZAJĄCY gest przyjaciół

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!