Atakował przez trzy miesiące

30 zarzutów na 30 lat życia! Niechlubny jubileusz toruńskiego amatora rowerów

2023-02-15 10:20

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przedstawili 30 zarzutów mieszkańcowi Torunia, który latem ubiegłego roku kradł rowery na terenie naszego miasta. - Wpadł z narzędziami służącymi do popełnienia tych przestępstw podczas legitymowania. Teraz może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Dominika Bocian.

Policjantka z Torunia informuje nas, że nad kradzieżami rowerów jej koledzy i koleżanki z Komisariatu Toruń Śródmieście pracowali od ubiegłorocznego lata. Od czerwca do sierpnia 2022 roku kryminalni przyjmowali kolejne zgłoszenia dotyczące utraty rowerów. Do kradzieży zazwyczaj dochodziło w podobnych okolicznościach.

- Właściciel zabezpieczał rower przed utratą, przypinając go zapięciem, kiedy wracał na miejsce, jednośladu już nie było. Policjanci szczegółowo przesłuchiwali zgłaszających, zabezpieczali monitoring z miejsc kradzieży, przyglądali się śladom, które mogły zbliżyć ich do ustalenia sprawcy. Po analizie zebranych dowodów ustalili, że za sprawą kradzieży 30 rowerów stoi znany im już z wcześniejszych spraw 30-letni mieszkaniec Torunia - wyjaśnia mł. asp. Bocian z KMP w Toruniu.

Toruń. Złodziej rowerów usłyszał 30 zarzutów

Mężczyzna, o którym piszemy wyżej został zatrzymany w miniony piątek (10 lutego 2023 r.) podczas legitymowania. Okazało się, że w policyjnych systemach widnieje jako poszukiwany w związku z innymi kradzieżami, które zostały mu udowodnione w przeszłości. Funkcjonariusze znaleźli przy nim m.in. zestaw wytrychów służących do otwierania różnego rodzaju zamków i kłódek, którym miał się posługiwać także podczas odpinania zabezpieczonych rowerów. Jeszcze tego samego dnia 30-latek usłyszał w 30 zarzutów dotyczących kradzieży jednośladów.

- Za popełnienie tych przestępstw grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności, o wysokości kary zdecyduje jednak Sąd. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami za swoje stare przewinienia - podsumowuje mł. asp. Bocian.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia