ECF Camerimage w Toruniu pod lupą CBA! Fatalne wieści dla Marka Żydowicza

i

Autor: CBA / Materiały prasowe/ Zdjęcie poglądowe CBA przedstawiło wyniki kontroli w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage

Trwała ponad 10 miesięcy

CBA przedstawiło wyniki kontroli w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage

2022-10-13 15:00

CBA zakończyło trwającą ponad 10 miesięcy kontrolę w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage. Funkcjonariusze z Wydziału Postępowań Kontrolnych bydgoskiej delegatury rozpoczęli swoje działania w połowie stycznia. Zastępca dyrektora ECFC ds. promocji Roman Tondel z radością przekazuje, że nie wykryto nieprawidłowości.

W lutym 2022 roku informowaliśmy was na portalu "Super Express Toruń", że trwają działania w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage w Toruniu. Kontrola miała wykazać nieprawidłowości w temacie udzielania zamówień publicznych, wiązała się też z odpowiednim wykorzystaniem i rozliczaniem wsparcia finansowego. Urzędnicy wzięli pod lupę działalność instytucji od 29 września 2019 roku. Wówczas prezydent Torunia wraz z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim oraz prezesem Fundacji Tumult Markiem Żydowiczem, podpisali umowę dotyczącą utworzenia i współprowadzenia Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. W środę (12.10.2022) dyrektor ECFC, Kazimierz Suwała podpisał ostatnie dokumenty, które stwierdzają, że nie było żadnych nieprawidłowości, a protokół po kontroli nie wskazuje żadnych dodatkowych zaleceń.

- Działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy CBA nie wpłynęły negatywnie na zadania realizowane przez ECFC i nie zakłóciły działań związanych z budową siedziby instytucji oraz przygotowań do kolejnej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage, która rozpocznie się już 12 listopada i na którą już dziś serdecznie zapraszamy - poinformował Roman Tondel, zastępca dyrektora ECFC ds. promocji.

Początkowo kontrola miała zakończyć się w połowie kwietnia, jednak przedstawiciele CBA zastrzegło, że w uzasadnionych przypadkach może ona wydłużyć się o dodatkowe 6 miesięcy i tak też się stało. Koniec końców funkcjonariusze działali ponad 10 miesięcy, ale finał jest szczęśliwy dla wszystkich, związanych z ECF Camerimage.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy Toruń stać na ECF Camerimage?
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy i Iwona Michałek z Porozumienia ćwiczą razem na siłowni w Toruniu