Dwa ogniska koronawirusa w Toruniu i okolicach. Prezydent Zaleski apeluje do mieszkańców

2020-08-12 17:14 Konrad Marzec
Namioty przed szpitalem w Toruniu. Tam walczy się z koronawirusem
Autor: Łukasz Łukaszewski / nadesłane Dwa ogniska koronawirusa w Toruniu i okolicy. Prezydent Zaleski apeluje do mieszkańców

W środę (12 sierpnia) w godzinach popołudniowych, prezydent Michał Zaleski zabrał głos w sprawie sytuacji epidemiologicznej na terenie Torunia i okolic. Koronawirus COVID-19 wciąż jest bardzo groźny nie tylko dla mieszkańców regionu. Mamy dwa ogniska paskudnego wirusa w mieście i powiecie toruńskim. Gdzie się pojawiły? Szczegóły w tekście.

W środę (12 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 715 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 7 z nich odnotowano na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. O wiele bardziej niepokojące liczby pojawiły się dzień wcześniej. Wówczas biuro Mikołaja Bogdanowicza przekazało, że u 34 osób wykryto COVID-19. Głos w sprawie sytuacji epidemiologicznej, z którą zmagamy się na terenie Torunia i powiatu toruńskiego zabrał gospodarz grodu Kopernika, prezydent Michał Zaleski. - Od połowy marca musimy na siebie bardzo uważać - przypomina.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Dwa ogniska koronawirusa w Toruniu i powiecie. Prezydent Zaleski komentuje

- Obecnie w mieście i powiecie mamy dwa identyfikowane ogniska koronawirusa. Nie są one zbyt liczne póki co, ale badania trwają. Pierwsze z nich dotyczy półkolonii tanecznych, które miały miejsce w Toruniu. Sanepid podszedł do nich rygorystycznie. Badania przeprowadzono w grupie prawie dwudziestu dzieci. Wszystkie wyniki są ujemne - przekazuje prezydent Michał Zaleski.

Drugie ognisko pojawiło się na terenie hurtowni budowlanej w powiecie toruńskim. Koronawirusa COVID-19 zdiagnozowano u kilku jej pracowników. Są też dobre wieści - za wygasłe uważa się ogniska w Brzozówce oraz toruńskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Gospodarz miasta Torunia zaapelował do mieszkańców o rozsądek. Prezydent Zaleski przypomniał, że strażnicy miejscy, policjanci i sanepid kontrolują autobusy, tramwaje i sklepy. - Na początku na pewno będą jedynie pouczać, ale w przypadkach najbardziej rażących naruszeń posypią się mandaty - podkreśla Zaleski.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 53 676/1 830 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - stan na 12.08.2020.

Koronawirus w Toruniu - to warto wiedzieć

Demonstracja LGBT w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.