Ewelina i Jan od zawsze chcieli pomagać innym. "Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania"

2021-12-03 8:55
Ewelina i Jan zginęli w Czernikowie. Strażacy ochotnicy chcieli pomagać innym
Autor: Powiślańska Szkoła Wyższa / archiwum prywatne / reprodukcja Super Express Ewelina i Jan od zawsze chcieli pomagać innym. Cały kraj w żałobie. "Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania"

Ewelina i Jan chcieli pomagać wszystkim tym, którzy byli w potrzebie. Strażacy ochotnicy z OSP Czernikowo zginęli w czwartek (2.12.2021 r.) w godzinach porannych. Paskudny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu z dk nr 10. Ich śmierć poruszyła całą Polskę, w tym prezydenta Andrzeja Dudę, strażaków z wielu regionów i uczelnię, na której uczyła się Ewelina. - Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania - napisali przedstawiciele PSW.

Tragiczny wypadek w Czernikowie zabrał życie strażakom ochotnikom z okolic Torunia. Ewelina i Jan, którego wszyscy kojarzyli jako Zdzichu od dawien dawna chcieli pomagać innym. Tak było również tego feralnego dnia. W miniony czwartek (2.12.2021 r.) ok. godziny 4:00 wyjechali do pożaru sadzy. To, co wydarzyło się później wstrząsnęło całą Polską. W samochód OSP Czernikowo uderzył tir. Młoda strażaczka i jej doświadczony kolega zginęli, dwóch kolejnych strażaków jest w stanie ciężkim. Piąty z poszkodowanych został już wypisany ze szpitala. Reporter "Super Expressu" rozmawiał z lokalną społecznością. Wszyscy wspominają pana Jana bardzo ciepło. Był nie tylko strażakiem, ale też zapalonym wędkarzem i pracownikiem Urzędu Gminy w Czernikowie. Ewelinę pożegnała uczelnia, na której się uczyła. Od tych słów łzy same napływają do oczu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej: Wzruszający gest strażaków z całej Polski. Tak oddali hołd Ewelinie i Janowi

Wypadek w Czernikowie. Strażacy OSP Czernikowo nie żyją. Wzruszające słowa

- Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić - taki początek ma wpis Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Społeczność uczelni jest głęboko poruszona tragicznym wypadkiem, w którym zginęła ich absolwentka. Słowa jej kolegów również chwytają za serce.

- Przez chwile pracowaliśmy razem, wówczas Cię poznałem. Wszędzie było głośno i pełno Eweliny, ciepła i miła a gdy było trzeba stanowcza i zdecydowana. Nie bała się wyzwań trudnych sytuacji.  Nigdy nie zapomnę głośnego wołania „Pani Oddziałowo” ! Nie tak to powinno być! Nie tak - napisał pan Marcin pod postem uczelni.

Śmierć strażaków OSP Czernikowo. Prezydent Duda żegna druhów

- Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano, pełniąc służbę, zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP - taki wpis zamieścił w czwartek w godzinach popołudniowych prezydent Andrzej Duda. Swoich kolegów pożegnali również strażacy z całej Polski. W gminie Czernikowo odwołano wszystkie zabawy. Podtoruński region jest w żałobie. Nasza redakcja dołącza do się do wyrazów współczucia.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Zderzenie wozu strażackiego z TIR-em. Strażak i ratowniczka zginęli na miejscu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE