Groza na drodze

Jechali do wypadku, gdy uderzył w nich kierowca! Ranni policjanci, śmigłowiec LPR w akcji [Aktualizacja]

2023-09-07 9:30

Groźny wypadek z udziałem policyjnego radiowozu miał miejsce w Jabłonowie Pomorskim (woj. kujawsko-pomorskie). Policjanci jechali do innego zdarzenia drogowego, gdy uderzył w nich kierowca renaulta. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i był poszukiwany. Do rannych funkcjonariuszy przyleciał śmigłowiec LPR. Sprawca został już zatrzymany.

Aktualizacja 7 września, 9:25

Policja zatrzymała kierowcę, który uciekł po zderzeniu z radiowozem policyjnym w Jabłonowie Pomorskim - dowiedziała się PAP. 26-latek ukrywał się w jednym z hosteli w Grudziądzu. Ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Wcześniej pisaliśmy:

Jechali do wypadku w miejscowości Plowęż i wtedy... sami ulegli wypadkowi. Mowa o policjantach z Jabłonowa Pomorskiego, którzy mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Ok. godziny 18:00 na ulicy Głównej w Jabłonowie Pomorskim zderzyli się z samochodem osobowym. - Dwóch funkcjonariuszy zostało przetransportowanych do szpitali. Jeden karetką pogotowia, a drugi śmigłowcem LPR. Obrażenia funkcjonariuszy nie zagrażają ich życiu - powiedział Polskiej Agencji Prasowej sierż. sztab. Paweł Dominiak, oficer prasowy KPP w Brodnicy.

Kujawsko-pomorskie: Trwają poszukiwania kierowcy, który zderzył się z radiowozem

- Kierujący pojazdem renault oraz pasażer tego auta uciekli z miejsca zdarzenia. Pasażer został zatrzymany, a dane kierującego zostały ustalone. Jesteśmy w trakcie poszukiwań. Mężczyzna ten ukrywa się - dodał oficer prasowy brodnickiej komendy, cytowany przez PAP.

Nie jest w tym momencie znana przyczyna ucieczki kierowcy z miejsca zdarzenia. Przesłuchiwany pasażer nie chciał współpracować z organami ścigania. Kierowca i pasażer to mieszkańcy powiatu brodnickiego. Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku. Do poszukiwań mężczyzny wykorzystano psa tropiącego, ale na razie nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Za nieudzielenie pomocy grozi kara do 3 lat więzienia. 

Pod tekstem prezentujemy galerię ze zdjęciami z wypadku w Jabłonowie Pomorskim i zdarzenia, do którego jechali policjanci. Materiały dzięki uprzejmości OSP KSRG Jabłonowo Pomorskie.

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić