Karambol w Brzozie Toruńskiej. Kierowcy byli kompletnie pijani [ZDJĘCIA]

2021-06-17 7:35
Poważny wypadek w Brzozie Toruńskiej. Kierowcy byli kompletnie pijani
Autor: KMP w Toruniu / PSP w Toruniu Poważny wypadek w Brzozie Toruńskiej. Kierowcy byli kompletnie pijani

Policjanci z Torunia przekazali wieści o poważnie wyglądającym wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek (14.06.2021). Uczestniczyły w nim trzy pojazdy - ciężarowe Iveco, volvo z naczepą oraz osobowy volkswagen passat. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volvo doznał obrażeń i trafił do szpitala. - Niestety zarówno sprawca zdarzenia, jak i jeden z kierowców uczestniczących w tej kraksie byli pod wpływem alkoholu - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Karambol w Brzozie Toruńskiej. Kierowcy byli kompletnie pijani [ZDJĘCIA]

Policjantka z biura prasowego KMP w Toruniu poinformowała nas w komunikacie, że 14 czerwca ok. godziny 17:15, w Brzozie Toruńskiej (trasa S-10) doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Dyżurny w to miejsce skierował patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy, którzy ustalili, że kierujący pojazdem m-ki Iveco, jadąc od strony Bydgoszczy w kierunku autostrady A1 nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem volvo z naczepą. - Następnie w wyniku tego zderzenia zestaw pojazdów volvo zjechał z drogi i uderzył w jadący za pojazdem iveco pojazd marki Volkswagen Passat. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volvo doznał obrażeń, które spowodowały konieczność jego hospitalizacji - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Brutalne pobicie niedaleko UMK w Toruniu. Policja poszukuje czterech sprawców [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących pojazdami iveco i volkswagena. Jak się okazało 35-letni kierowca ciężarówki w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie a 61-letni kierowca volkswagena passata blisko 2 promile. Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania może im grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Kierowca Iveco, jako sprawca zdarzenia trafił do aresztu. 15 czerwca z ust śledczych usłyszał zarzut, że będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do zdarzenia drogowego. - Jeżeli biegli stwierdzą, że spowodowane przez niego zdarzenie było wypadkiem, może mu wtedy grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O tym jednak zdecyduje sąd - podsumowuje policjantka z Torunia.

Nasza redakcja apeluje do wszystkich czytelników. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Próbowali się włamać do samochodu. Szuka ich policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE