KH Energa Toruń wygrywa z mistrzem Polski! Zobacz zdjęcia z Tor-Toru

2021-09-22 6:00

KH Energa Toruń znów na zwycięskiej ścieżce. "Stalowe Pierniki" pokonały GKS Jastrzębie 4:2. Mistrzowie Polski nie byli w stanie zdobyć Tor-Toru. Jednym z bohaterów gospodarzy był doświadczony Jarosław Dołęga. Podsumowanie i galerię zdjęć znajdziecie na se.pl/torun.

KH Energa Toruń wygrywa z mistrzem Polski! Zobacz zdjęcia z Tor-Toru

Po thrillerze w Sosnowcu, zawodnicy KH Energa Toruń liczyli na powrót na zwycięską ścieżkę. Zadanie nie było łatwe. Do grodu Kopernika zawitała ekipa GKS-u Jastrzębie, czyli panujący mistrz Polski. Podopieczni Jussiego Tupamäkiego nie zamierzali jednak okazywać nadmiernego respektu obrońcom tytułu. W pierwszej tercji gospodarze wykorzystali przewagę i objęli prowadzenie. Na liście strzelców wylądował Jarosław Dołęga, któremu asystowali Lauri Huhdanpää i Robert Arrak. To był jedynie zwiastun wielkich emocji. Najwięcej działo się w drugiej odsłonie zmagań, gdzie padły aż cztery bramki. Trafienia Szabanowa i Arraka dawały dwubramkowe prowadzenie "Stalowym Piernikom", ale rywale wracali do gry dzięki skuteczności Frenkas Razgalsa oraz Macieja Urbanowicza. Dalszy ciąg podsumowania pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń: Niezwykłe odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim! Pochodzi z XIX wieku

W końcówce spotkania GKS nie był w stanie wyrównać, a jeden z kontrataków torunian zakończył się trafieniem Roberta Karczochy. Tym samym KH Energa wygrał czwarty mecz w nowym sezonie. Lepszy jest tylko GKS Katowice, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. 

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

1:0 - Jarosław Dołęga - Lauri Huhdanpää, Robert Arrak (09:45, 5/4),

2:0 - Michaił Szabanow - Robert Arrak, Dmitrij Kozłow (25:48, 4/4),

2:1 - Frenks Razgals - Mateusz Bryk, Egils Kalns (27:53, 5/4),

3:1 - Robert Arrak - Jarosław Dołęga, Jegor Szkodienko (31:48),

3:2 - Maciej Urbanowicz - Radosław Nalewajka, Māris Jass (36:27),

4:2 - Robert Korczocha (57:20).

KH Energa Toruń: Mölder - Kozłow, Szkrabow; Lehtimaki, K. Kalinowski, Kogut - Jaworski, Zieliński; Limma, Syty, M. Kalinowski - Szkodienko, Rodionow; Szabanow, Arrak, Huhdanpää - Schafer; Karczocha, Rożkow, Dołęga, Zając.

Sonda
Czy KH Energa Toruń zdobędzie medal w sezonie 2021/22?
Zawody strażaków The FireFit Champoinships na Rynku Nowomiejskim w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE