Koronawirus. Bardzo ważny komunikat Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

i

Autor: CC Pixabay.com

Koronawirus. Bardzo ważny komunikat Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu

2020-04-01 13:08

Koronawirus wciąż jest bardzo poważnym zagrożeniem nie tylko dla Torunia i okolic. Przybywa zarażonych w całym kraju. Problem pojawił się również w Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który przekazał specjalny komunikat, dotyczący Oddziału Hematologii. Prezentujemy go w całości na portalu ESKA INFO Toruń.

Koronawirus w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim to poważny problem już od wielu dni. Jak wyglądają aktualne statystyki, dotyczące naszego regionu?

KORONAWIRUS KUJAWSKO-POMORSKIE - stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie - 76

- liczba osób hospitalizowanych - 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie - 8867

- liczba osób objętych nadzorem - 1500

- liczba pobranych próbek - 2046

Koronawirus Toruń. Komunikat Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika

 

- Dnia 31 marca Oddział Hematologii został zamknięty z powodu stwierdzenia dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u jednej z pacjentek. W poniedziałek (30 marca), pacjentka została przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. 24 pacjentów wspomnianego oddziału oraz 12 osób personelu zostało poddanych kwarantannie w obrębie oddziału. Od wszystkich osób pobrano w dniu dzisiejszym próbki w kierunku koronawirusa. Dalsze działania będą uzależnione od wyniku, który będzie w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych.

Wykaz osób pozostających w kontakcie pośrednim, został przekazany do sanepidu, który podejmie decyzje o ewentualnej kwarantannie. Od osób tych w dniu dzisiejszym zostaną pobrane próbki - czytamy.

Pod komunikatem podpisała się dyrektor Justyna Wileńska. Do tematu będziemy wracać na naszym portalu.

Koronawirus Toruń - bądź na bieżąco

KoronawirusRaport: Białystok 01.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE