Koronawirus i powrót dzieci do szkół 1 września. W Toruniu trwają prace

2020-08-06 10:43 Konrad Marzec
Remont SP nr 14 w Toruniu
Autor: Sławomir Kowalski - sk-foto.pl / torun.pl Koronawirus i powrót dzieci do szkół 1 września. W Toruniu trwają prace

Koronawirus w Polsce a powrót dzieci do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że 1 września 2020 roku uczniowie powrócą do placówek edukacyjnych. W Toruniu w kilkudziesięciu miejscach trwają prace remontowe. - Duże zadania realizujemy np. w PM 12 (remont dachu i łazienek), SP 1 i SP 14 (remont kuchni i stołówek) czy SP 10 (remont kuchni z zapleczem) - przekazuje prezydent Michał Zaleski.

Koronawirus a powrót uczniów do szkół - 1 września dzieci znów pójdą do szkoły. Taką decyzję ogłosił w środę (5 sierpnia) szef MEN Dariusz Piontkowski. Resort oraz GIS przygotowali szereg wytycznych dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek. Rządzący chcą, aby powrót do szkół był bezpieczny. Wszyscy zdają sobie sprawę, że pandemia koronawirusa wciąż bardzo mocno zagraża naszemu krajowi. Dlatego też przygotowano trzy warianty funkcjonowania szkół - tradycyjny, mieszany (hybrydowy) oraz zdalny. Szczegóły na grafice.

Koronawirus a powrót do szkoły w Toruniu. Trwają prace

- Toruńskie szkoły i przedszkola będą gotowe i w wielu przypadkach wyremontowane. Przez całe lato trwają prace. Działamy w aż 65 placówkach - przekazał prezydent Michał Zaleski za pośrednictwem Facebooka.

Gospodarz miasta zwrócił uwagę na konkretne działania, podjęte w placówkach edukacyjnych.

- Duże zadania realizujemy np. w PM 12 (remont dachu i łazienek), SP 1 i SP 14 (remont kuchni i stołówek) czy SP 10 (remont kuchni z zapleczem). Poza tym tradycyjnie remontujemy elewacje, malujemy sale, wymieniamy drzwi, okna itp. Do zobaczenia 1 września! - czytamy na Facebooku Michała Zaleskiego.

W czwartek (6 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 726 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Od początku pandemii zachorowało 49 515 osób, a zmarło 1 774.

Koronawirus w Toruniu - to warto wiedzieć

14-letni Andrzej zatrzymał złodzieja w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.