Koronawirus. Toruń zarządził kontrole strażników. Sprawdzają popularne miejsca spotkań

i

Autor: Straż Miejska w Toruniu Koronawirus. Toruń zarządził kontrole strażników. Sprawdzają popularne miejsca spotkań

Koronawirus. Toruń zarządził kontrole strażników. Sprawdzają popularne miejsca spotkań

2020-03-18 7:38

Koronawirus w Polsce i województwie kujawsko-pomorskim - od wtorku (17 marca) temat bezpośrednio dotyczy okolic Torunia. Jak doskonale wiecie z medialnych doniesień, jedną z kluczowych kwestii w walce z koronawirusem z Chin jest unikanie spotkań w dużych grupach osób. W grodzie Kopernika popularne miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież są kontrolowane przez strażników miejskich. Municypalni sprawdzają m.in. parki oraz Bulwar Filadelfijski.

Koronawirus w Polsce - od początku tego tygodnia temat dotyczy Torunia i okolic w jeszcze większym stopniu. Potrzebna jest mobilizacja mieszkańców regionu i jak podkreśla prezydent Michał Zaleski - na ten moment zdajemy egzamin. W walce z koronawirusem COVID-19 niezwykle istotne jest unikanie niepotrzebnej aktywności. W innych rejonach Polski wprowadzono kontrole Straży Miejskiej. Municypalni sprawdzali m.in. galerie handlowe i uświadamiali młode osoby, że zamknięcie placówek oświatowych wcale nie oznacza dodatkowych wakacji. Miało to miejsce m.in. w Rybniku (województwo śląskie). Także Toruń zaordynował tego typu działania.

- Rzeczywiście takie kontrole już mają u nas miejsce. Strażnicy mają wytyczone trasy. Były już przypadki, gdzie trzeba było zwrócić uwagę młodym osobom na konieczność zaprzestania gromadzenia się, a czkolwiek - mówiąc nieco żartobliwie - młodzież umie liczyć do pięćdziesięciu, więc bywało, że podkreślali znajomość przepisów i przekonywali, iż nie ma ich w danym miejscu zbyt dużo. Co do zasady nie ma jednak powodów do niepokoju - mówi prezydent Torunia.

Nasza redakcja zachęca młode osoby do pozostania w domu. To czas, gdy można nadrobić ulubione seriale lub filmy. Warto również skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje Kujawsko-pomorska e-Szkoła.

Koronawirus a Toruń. Co warto wiedzieć?

Do 17 marca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono osiem przypadków zarażenia się koronawirusem z Chin. Cały czas do medyków zgłaszają się osoby z podejrzanymi objawami. Na terenie Torunia wciąż nie mamy żadnych zarażeń. Pod tekstem prezentujemy wam tradycyjnie zestaw artykułów, które pomogą wam rozeznać się w temacie zmian, jakie zaszły ostatnimi czasy w grodzie Kopernika.

Koronawirus i życie Torunia. Nie przegap ważnych newsów!

Dezynfekcja przedmiotów