Mistrz kierownicy ucieka na drodze w Kujawsko-Pomorskiem. Skandaliczne zachowanie 42-latka

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe "Mistrz kierownicy ucieka" na drodze w Kujawsko-Pomorskiem. Skandaliczne zachowanie 42-latka

Udany pościg policji

"Mistrz kierownicy ucieka" na drodze w Kujawsko-Pomorskiem. Skandaliczne zachowanie 42-latka

2023-02-14 15:10

Sceny rodem z kina klasy "b" w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci z Rypina i Lipna wspólnie ścigali 42-letniego kierowcę. Ten, najpierw uciekał samochodem, a później próbował jeszcze pieszo. Miał więcej niż jeden powód, aby próbować uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. - Teraz grozi mu do 5 lat więzienia - informuje nas asp.szt. Artur Sugalski z KPP w Rypinie.

To nie była spokojna niedziela dla funkcjonariuszy policji z województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z zatrzymanym delikwentów był 42-latek z powiatu lipnowskiego. W tę niedzielę, 12 lutego, około godziny dziewiątej, przedstawiciele drogówki, patrolujący teren miejscowości Nowy Kobrzyniec zauważyli jadącego z naprzeciwka kierowcę opla, który miał niesprawny reflektor oraz jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. - Policjanci dali mu znak do zatrzymania, lecz kierowca go zlekceważył i kontynuował jazdę - informuje asp.szt. Artur Sugalski z KPP w Rypinie.

Kujawsko-pomorskie: Pościg za kompletnie pijanym kierowcą. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjant z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rypinie podaje, że jego koledzy od razu ruszyli w pościg. Kierowca postanowił uciec policjantom i zjechał w drogę gruntową, kierując się w stronę Lipna. W trakcie pościgu mężczyzna wielokrotnie zajeżdżał policjantom drogę stwarzając jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Do pościgu włączyli się również policjanci z Lipna. W pewnym momencie zdesperowany kierowca, widząc, że nie ucieknie policjantom, zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został on jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że oplem kierował 42-latek z powiatu lipnowskiego. Szybko wyszło na jaw, co było powodem jego ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu oraz miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jechał autem niedopuszczonym do ruchu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty - przekazuje aspirant sztabowy Artur Sugalski.

Policjant dodaje, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo zakazu oraz ucieczkę przed policją grozi zatrzymanemu do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Uciekałeś/aś kiedyś przed policją?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia