Most Piłsudskiego w Toruniu otwarty w całości! To nie koniec prac

i

Autor: Archiwum serwisu / Zdjęcie poglądowe Most Piłsudskiego w Toruniu otwarty w całości! To nie koniec prac

Most Piłsudskiego w Toruniu otwarty w całości! To nie koniec prac

2022-01-28 13:07

Remont Mostu Piłsudskiego w Toruniu na finiszu. W piątek (28.01.2022) przeprawa zostanie otwarta dla kierowców na całej szerokości. Miejski Zarząd Dróg przekazał nam szczegóły. Warto wiedzieć, że to bynajmniej nie oznacza końca prac na moście Piłsudskiego.

Na tę chwilę kierowcy z Torunia i goście czekali bardzo długo. Remont Mostu im. Józefa Piłsudskiego, tzw. "starego mostu" wzbudzał wiele emocji. Na szczęście już w piątek (28.01.2022) kierujący skorzystają z całej szerokości przeprawy. Ruch zostanie w całości puszony ok. godziny 13:30. Ma być bardziej komfortowo i bezpieczniej. - Organizacja ruchu na moście drogowym im. marsz. J. Piłsudskiego będzie taka sama jak przed remontem. Będziemy jeździć na suwak. Przypominamy, że od grudnia 2019 roku to nie tylko zwykła uprzejmość, ale obowiązek dla wszystkich kierowców. Wynika on z przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Dzięki jeździe na suwak znacznie szybciej można rozładować drogowy zator i zapewnić większą płynność ruchu - podkreśla Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

- Po remoncie zmieni się komfort przejazdu. Nierówna, połatana nawierzchnia ustąpiła miejsca nowej, wykonanej z asfaltu lanego. Stare, grzebieniowe dylatacje zostały wymienione na nowoczesne. Jezdnia zyskała odwodnienie, które zapewnia odpływ wody deszczowej do podczyszczalni. Oświetlenie zostało zmienione na energooszczędne. Oprócz jezdni zostały doświetlone chodniki i ścieżki rowerowe - dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Remont Mostu Piłsudskiego w Toruniu. Ciekawostki MZD

MZD podaje, że w sumie na moście ułożono ponad 4 tys. m2 asfaltu lanego. Na budowę był dostarczany w termosach z wytwórni w Toruniu, miał ponad 200 st. C. Został ułożony bezszwowo, czyli od krawężnika do krawężnika, przy pomocy specjalnego rozściełacza, który się poruszał po przygotowanych wcześniej prowadnicach ustawionych na krawężnikach. Zastosowanie asfaltu lanego przy przebudowie mostu oznacza większą trwałość. Zwykły asfalt średnio wytrzymuje 10 lat. Natomiast rozwiązanie zastosowane na moście wytrzyma przynajmniej 20 lat.    

- Warto dodać, że asfalt lany po raz pierwszy w Toruniu został ułożony na wybudowanym w 2013 roku moście gen. Elżbiety Zawackiej i na wszystkich obiektach inżynierskich, które powstały w ramach trasy mostowej. Przy rozbudowie mostu Piłsudskiego ułożono 8 640 m2 asfaltu - podsumowuje rzeczniczka MZD. 

Ostateczny koniec prac na moście Piłsudskiego planowany jest na kwiecień 2022 roku.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy Toruń potrzebuje trzeciego mostu drogowego?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom