Napad na stację benzynową we Włocławku. Bohaterska postawa 22-latka

2022-01-27 14:02
Napad na stację paliw we Włocławku. Bohaterska postawa 22-latka
Autor: KMP w Toruniu / CC Pixabay.com Napad na stację paliw we Włocławku. Bohaterska postawa 22-latka

Włocławek. Szef mundurowych z tego miasta, mł. insp. Maciej Sadowski pogratulował odwagi pracownikowi stacji paliw. Mężczyzna nie stracił zimnej krwi, gdy podczas pracy zaatakował go napastnik z przedmiotem przypominającym broń. - Skutecznie obezwładnił sprawcę i wraz z innymi osobami uniemożliwił mu ucieczkę. 46-letni przestępca trafił już do aresztu tymczasowego - wyjaśnia nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku.

O napadzie, do którego doszło 14 stycznia br. na stacji paliw we Włocławku zrobiło się głośno, przede wszystkim dzięki heroicznej postawie młodego mężczyzny. Co tam się wydarzyło? O tym informuje nas biuro prasowe KMP we Włocławku. Do budynku wszedł mężczyzna, który sterroryzował sprzedawcę, grożąc mu przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy. - Zabrawszy gotówkę, napastnik zapewne przypuszczał, że rabunek pójdzie do końca po jego myśli. Plany jednak pokrzyżował mu sam pokrzywdzony. Widząc, że sprawca zamierza uciec, wykorzystał dogodny moment, przewrócił rabusia i obezwładnił go. Na sytuację tę zareagowały również inne osoby przebywające w pobliżu, które wezwały policję i pomogły przytrzymać napastnika do czasu przyjazdu mundurowych - relacjonuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Przeczytaj też: Poszedł na torowisko, bo nie chciał dalej żyć. Chwile grozy we Włocławku

- Komendant Miejski Policji we Włocławku mł. insp. Maciej Sadowski postanowił osobiście pogratulować tak odważnej postawy i zaprosił 22-letniego pracownika stacji paliw do komendy. Spotkanie odbyło się dzisiaj (27.01.21) i było doskonałą okazją do wyrażenia słów uznania dla młodego mężczyzny. Komendant podziękował za ujęcie sprawcy i podkreślił, że dzięki postawie pokrzywdzonego nie doszło do utraty pieniędzy, a przestępca szybko trafił do aresztu tymczasowego - podaje nadkom. Seligowska-Ostatek.

Nasza redakcja serdecznie gratuluje postawy 22-latkowi. Sprawcy grozi teraz długi pobyt za kratkami.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Bandyta nacisnął na spust
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE