Włocławek: Nie nosił maseczki, za to miał 3 promile alkoholu! 26-latek próbował czegoś szalonego

2022-01-21 13:55
Maseczka i alkohol
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Włocławek: Nie nosił maseczki, za to miał 3 promile alkoholu! 26-latek próbował czegoś szalonego

Włocławek. 26-latek nie nosił maseczki w sklepie, co w czasach pandemii koronawirusa jest nieodpowiedzialne i przede wszystkim - prawnie zabronione. Na osiedlu Południe we Włocławku doszło do awantury. Okazało się, że młody mężczyzna jest pijany jak smok. Do samego końca bronił się przed zatrzymaniem. Wpadł na "genialny" pomysł.

Policjant z Włocławka wspólnie ze strażnikiem miejskim interweniowali ws. awantury w sklepie na terenie osiedla Południe. Wszystko działo się w godzinach popołudniowych. Z początku wydawało się, że sprawa będzie dotyczyła kradzieży, ala na miejscu sprawy przybrały zupełnie inny obrót. Funkcjonariusze ustalili okoliczności w rozmowie z właścicielem sklepu. - Jednak dwóch mężczyzn nie miało założonych maseczek ochronnych, co wiązało się z popełnionym przez nich wykroczeniem. Jeden nich został ukarany mandatem karnym na miejscu - wyjaśnia sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z biura prasowego KMP we Włocławku. Ten drugi próbował desperackiego kroku, ale na nic mu się to nie zdało.

Czytaj też: Poszedł na torowisko, bo nie chciał dalej żyć. Chwile grozy we Włocławku

Włocławek: Nie nosił maseczki, za to miał 3 promile alkoholu!

Drugi z mężczyzn podczas legitymowania popełnił przestępstwo, ponieważ posłużył się dokumentem tożsamości brata. - Okazał on mundurowym dowód osobisty swojego młodszego brata, bo chciał uniknąć kary. 26-latek został przewieziony do komendy, gdzie badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Włocławianin trafił do policyjnego aresztu - wyjaśnia oficer prasowy KMP we Włocławku.

- Po wytrzeźwieniu odpowie za swoje zachowanie. Od śledczych usłyszy zarzut posługiwania się dokumentem tożsamości innej osoby, za który może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych w sklepie i za brak maseczki może zostać ukaranym mandatem karnym - podsumowuje policjant z Włocławka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
None
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE